Divadlo

Divadlo Na Peróne: Fasbuk

Divadlo Na Peróne: Fasbuk

Inscenácia Fasbuk absurdným pohľadom na život umelca a jeho život založený na písaní projektov.

Mozaika mini príbehov s výraznými pointami, vystavaná na dôraznom hereckom uchopení postáv a jednoznačnom textovom odkaze. Diváci sa môžu tešiť na ucelenú generačnú výpoveď, dalo by sa povedať až spoveď o nás samých.

Inscenácia Fasbuk („Óda na divadlo“) vznikla metódou kolektívnej tvorby ako výsledok pokusu inscenovať text ocenený v rámci súťaže „Vejk AP2!“. Kombinácia hercov a režiséra priniesla v procese skúšania témy, ktoré tvorcov čoraz viac vzďaľovali od pôvodnej predlohy. Ako herci a neskôr spoluautori boli konfrontovaní so svojou túžbou hrať divadlo, ktoré reflektuje naše vlastné pocity a záväzkom interpretovať text, ktorý bol ocenený v súťaži. „Môj život v projektoch“, tak by znela dnešná parafráza Stanislavského knihy „Môj život v umení“ podľa tvorcov inscenácie Fasbuk.

autor: Na peróne, Ľubo Burgr
účinkujú: Peter Kočiš, Zuzana Psotková, Jana Wernerová
dramaturgia: Ľubo Burgr a Na peróne
hudba: Ľubo Burgr a výber
svetlo: Ondrej Balog
zvuk: Palko Matia
réžia: Ľubo Burgr

Divadlo Na Peróne je profesionálnym nezávislým divadlom, ktoré v Košiciach kontinuálne pôsobí a tvorí od roku 2005. Tvorí ho kolektív hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami. Tvorivý tým sa pri každej inscenácií mení a v predstaveniach kladie rovnaký dôraz na pohyb a text. Motívom vzniku inscenácií je potreba reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor či pocit. Provokatívnym spracovaním tém divadlo búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom – divák si nikdy nie je istý, či je divákom alebo hercom.

Vznik inscenácie bol podporený z grantového programu mesta Košice.

Podujatie je realizované v rámci projektu Malý Berlín 2018, ktorý z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny a Trnavské Rádio.

DÁTUM A ČAS:
PI 19 OKT 19:00
PRIESTOR:
Malý Berlín KÚPIŤ LÍSTOK
VSTUPENKY:
Predpredaj: 5,- EUR
Na mieste: 7,- EUR
FACEBOOK:
KÚPIŤ LÍSTOK
VSTUPENKY:
Predpredaj: 5,- EUR
Na mieste: 7,- EUR
FACEBOOK:
KÚPIŤ LÍSTOK
CELÝ PROGRAM