Kino

Kino: Big Lebowski

Kino: Big Lebowski

V nedeľnom kine vám Malý Berlín pustí dánsky triler na tiesňovej linke a kultový film bratov Coenovcov oslavujúci 20 rokov.

17:00 Tiesňové volanie
19:00 Big Lebowski

Big Lebowski

(The Big Lebowski) - Joel Coen, Ethan Coen / US, GB / 1998 / 110 min / ČT

Jeffrey Lebowski je „týpek“ – kráľ flákačov v LA. Život mu plynie pohodovým tempom a hlavnú úlohu v ňom zohrávajú jeho verní kamaráti Walter a Donny. Všetci traja zdieľajú intenzívnu vášeň pre bowling a pre popíjanie kokteilu White Russian. Práca či akékoľvek povinnosti v ich živote, naopak, nezohrávajú žiadnu úlohu. Županový status quo sa však jedného dňa radikálne zmení. Do bytu Lebowskeho sa vlámu dvaja mafiáni, namočia mu hlavu do záchodu a ešte mu aj pomočia jeho obľúbený koberček. Tento zážitok v Lebowskom prebudí dovtedy nepoznanú aktivitu a náš hrdina sa dostáva do víru udalostí. Už nič nebude ako predtým…

Bratia Coenovci začali nakrúcať Big Lebowski tesne po úspechu s filmom Fargo. Pri písaní scenára sa inšpirovali niekoľkými žijúcimi excentrikmi na čele s Jeffom Dowdom, ktorý sa nechal oslovovať „The Dude“ a spolu s Jeffom Bridgesom sa dostavil aj na premiéru filmu. Úspech ani tržby však neprišli hneď a na tiutul „kultový“ si Big Lebowski musel ešte počkať. Výsledné dielo sa však stalo zásadnou súčasťou filmového vzdelávania (dnešných tridsiatnikov). Mnohí začali pod vplyvom Jeffa Bridgesa, Johna Goodmana a Stevea Buscemiho hrať bowling, a keďže tento druh filmov nestarne ani po 20 rokoch, jeho opätovné uvedenie môže mať podobný vplyv na diváka aj dnes.

Mediálni partneri: CinemaView, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnava, Trnavské Rádio, Trnavsko

DÁTUM A ČAS:
NE 21 OKT 19:00
PRIESTOR:
Malý Berlín
VSTUPENKY:
Vstupné: 3,- EUR
FACEBOOK:
VSTUPENKY:
Vstupné: 3,- EUR
FACEBOOK:
CELÝ PROGRAM