Koncert

Rakta (BR) + Mireille Dark (DE)

Rakta (BR) + Mireille Dark (DE)

Brazílska Rakta je skupina príliš divoká na to, aby sa dala vtesnať do bežných rockových škatuliek. Mireille Dark je zas berlínska koláž melodických soundtrackových kúskov so snovými dronmi a temnou atmosférou.

Rakta (BR)

Priamo zo stredu São Paula v Brazílii, Rakta je skupina príliš divoká na to, aby sa dala vtesnať do bežných rockových škatuliek. Naopak, v ich hudbe a postojoch je veľmi málo všedného a pohodlného. Vystupujúc od roku 2012, čisto ženská kapela sa spočiatku inšpirovala hudobnou slobodou a názormi anarchistickej a post-punkovej scény z prelomu 70. a 80. rokov, zvlášť antifilozofiou britského kolektívu Crass. Čoskoro našli svoju vlastnú identitu, prekročiac tvorivé bariéry bez záujmu o zvuk alebo idey toho či onoho subžánru. Čiže kompletne punkový spôsob fungovania, no bez uznávania akýchkoľvek esteticko-hudobných štandardov.

V r. 2013 vydali svoju prvú rovnomennú LP a koncertovali 3 mesiace po USA a Európe. Posolstvo Rakta sa šíri do sveta jedinečným, drsným a psychedelickým zvukom, doplneným o inštinktívne a slobodné prejavy členiek skupiny. Cez ďalšie nahrávky sa Rakta vyvíjala ďalej až po zatiaľ posledný album III. Už bez gitaristky sa Rakta zmenila na trio s ešte voľnejším prejavom. Psychedelické textúry, tvorené manipuláciou so syntetizátorom a efektovými pedálmi, vyvierajú nad masívnymi basovými linkami a bubnami. Texty sú vzývané ako mantry, slohy a refrény sa rinú tak, že skladby prestávajú byť piesňami a stávajú sa procesom, prekladom emócií do rytmov a zvukov, zostavovaných a prekrývajúcich sa až po okraj chaosu.

BandCamp: rakta.bandcamp.com

Mireille Dark (DE)

Nápad Adriana Banga, Joea Dochtermanna a Alexa Kozmidiho, troch obvyklých podozrivých indivíduí berlínskej undergroundovej scény. Každý z nich vo svojej hudobnej tvorbe vychádza z odlišného prostredia - jazz, blues a psychedélia a každý z nich dotvára celok svojim vlastným uhlom pohľadu. Ich hudba je kolážou melodických soundtrackových kúskov so snovými dronmi a temnou atmosférou. Celé to znie veľmi okrajovo, ale je to poctivo zaranžované a zahrané so základom gitara/basa/bicie pre maximálny efekt. Pripravujú debutový album.

Adrian Bang, nekonvenčný bubeník, skladateľ a vizuálny umelec pôvodom z Normandie, bol v Trnave naposledy k videniu ako súčasť Trigal & Bang na Pivničnej plesni 4 v jeseni 2016.

Web: www.mireilledark.com
Instagram: instagram.com/mmmireilledarkkk/

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské Rádio.

DÁTUM A ČAS:
ST 05 DEC 20:00
PRIESTOR:
Malý Berlín KÚPIŤ LÍSTOK
VSTUPENKY:
V predpredaji: 5,- EUR
Na mieste: 7,- EUR
FACEBOOK:
KÚPIŤ LÍSTOK
VSTUPENKY:
V predpredaji: 5,- EUR
Na mieste: 7,- EUR
FACEBOOK:
KÚPIŤ LÍSTOK
CELÝ PROGRAM