Diskusia

WordPress Meetup- Skúšali ste nový editor Gutenberg?

WordPress Meetup- Skúšali ste nový editor Gutenberg?

Prvý trnavský WordPress Meetup vám prinesie informácie o novom editore Gutenberg. Meetup je určený aj pozemšťanom, preto sa nemusíš obávať programátorkej reči.

Na prvom WordPress meetupe v Trnave sa pozrieme čo sa chystá v novej hlavnej verzii WordPress 5.0. Je to zmena dlhoročného editora TinyMCE za nový editor Gutenberg. Ten zmení celkovo spôsob práce z podoby textového editora na blokový spôsob. Podobný tomu ako využívajú rôzne pluginy ako Visual Composer alebo Page Builder.

Uvidíte ako vyzerá editor teraz a porovnáme si ho s Visual Composerom a samozrejme aj novým editorom Gutenberg. Na meetupe očakávajte informácie pre bežných používateľov (nie programátorskou rečou) s krátkou prezentáciou a praktickými ukážkami.

Následne môžeme prediskutovať čo sa Vám páči, čo nepáči a ako sa na to plánujete pripraviť. Čas je ešte zhruba niekoľko týždňov. Celosvetové hodnotenia tohto editora sú polarizované približne na polovicu za a polovicu proti. Sme zvedaví, na ktorú stranu sa prikloníte po skončení stretnutia

Peter Belko - konzultant, lektor a content developer so zameraním na Microsoft technológie pre koncových používateľov. V roku 2008 prerobil svoj statický web na WordPress. Odvtedy ho používa na svoje weby (napr. www.tipy-triky.sk) a odporúča ho aj klientom, ktorým vytvára ich weby s využitím hotových tém a pluginov. Svoje poznatky rád posúva ďalším.

Nájdete nás na Nádvorí, vchod Štefánikova 4, druhé poschodie.

DÁTUM A ČAS:
UT 16 OKT 18:30
PRIESTOR:
Coworking
VSTUPENKY:
Vstup voľný
FACEBOOK:
VSTUPENKY:
Vstup voľný
FACEBOOK:
CELÝ PROGRAM