Čierne diery: výstava Pamiatky vypredané

Výstava je otvorená každý deň, aj cez víkendy, vždy od 11.00-19.00. Navštíviť nás môžete až do 14.10.2018.

SOBOTA, 01 SEPTEMBER 2018

Pozývame Vás na prvú ucelenú výstavu Čiernych dier, združenia troch nadšencov, ktorí cestujú po krajine, propagujú priemyselné pamiatky a iné zabudnuté miesta Slovenska.

Chátrajúce pamiatky ožívajú na nových grafikách.

Vyše 70 grafík od vyše 20 autorov zachytáva architektúru Bratislavy, Trnavy, Piešťan a ďalších slovenských miest a obcí.

Medzi autormi a autorkami sú: Daniela Olejníková, Lucia Tallová, Alexandra Barth, Alica Kucharovič, Boris Sirka, Ondrej Jób, Dominika Žáková, Michaela Chmelíčková, Matúš Maťátko, Simona Čechová, Marek Cina, Ové Pictures, Radko Čepček, Ondrej Gavalda, Michal Tornyai, Peter Cvik, Samuel Čarnoký, Veronika Klímová, Denisa Kollárová, Jana Malatincová, Marek Mráz, Soňa Patúcová, Jana Hirnerová, Dávid Soboň, Matej Vojtuš, či Alica Raticová.

Takmer všetky vystavené grafiky sú vypredané. Vznikajú v limitovaných edíciách na špeciálnej tlačiarni Risomat, ktorá vrství sójové farby s chybami. Všetok svoj zisk z predaja grafík venujú Čierne diery na ďalšiu podporu pamiatok.

Časť grafík bola prvýkrát vystavená v Bruseli v budove Rady Európskej únie. V Trnave sa uskutoční prvá ucelená výstava 70 z celkového počtu zhruba 100 grafík. Viac sa na steny nevošlo :)

Niektoré z grafík, ktoré ešte nie sú vypredané, sa budú dať počas konania výstavy kúpiť v dizajnovom obchodíku Kumšt na Nádvorí.