Prednáška

Budúcnosť práce alebo ako vyriešiť najpálčivejšie problémy sveta

Budúcnosť práce alebo ako vyriešiť najpálčivejšie problémy sveta

Na evente si predstavíme nové trendy v oblasti práce a spoločne sa zamyslíme nad tým, ako urobiť niečo dobré pre našu planétu.

V súčasnosti čelíme veľkým výzvam, ako sú napríklad klimatické zmeny, zánik biodiverzity alebo zamorenie odpadom. Na druhej strane máme úžasné príležitosti ako sa navzájom prepájať digitálne - cez internet. Môžeme takto tvoriť tími nezávisle od miesta a času, učiť sa od tých najlepších odborníkov a tvoriť nové inovatívne riešenia.

Na evente si predstavíme nové trendy v oblasti práce na konkrétnych príkladoch a spoločne sa zamyslíme nad tým, ako zároveň urobiť aj niečo dobré pre našu planétu a generácie po nás. Skúsime vymyslieť spôsoby ako takáto práca môže byť motivujúca, inšpiratívna, kreatívna či zmysluplná ...a samozrejme, i keď riešime ťažké problémy, stále aj zábavná 🙂

Pozvanie na podujatie prijal Radoslav Mizera.
Rado sa posledných 15 rokov intenzívne venuje oblasti ekológie v ekonomike a podnikaní. Počas štúdia vo Viedni absolvoval predmety v oblasti environmentálnej a ekologickej ekonómie, klimatických zmien, inovácií a regionálneho rozvoja, ktoré môžu viesť k rozvoju čistých a smart riešení. Okrem aktívneho poradenstva pre fínske malé a stredné podniky, startupy a firmy s globálnym potenciálom, bol aj aktívnym členom fínskeho národného programu Cleantech Finland. Momentálne pôsobí piaty rok ako Innovation Lead v slovensko-fínskej spoločnosti Solved, ktorú spoluzaložil v roku 2013. Aktívne sa zaujíma o témy ako čisté riešenia, udržateľné energetické systémy, inteligentné - rozumné - mestá, udržateľná mobilita, digitálna transformácia, budúcnosť práce formou virtuálnej spolupráce a predovšetkým ekologický dizajn. Fínsko považuje za svoj druhý domov.
https://www.solved.fi

Na podujatie je vstup voľný, stačí sa prihlásiť na email- kozmova@nadvorie.com

DÁTUM A ČAS:
MONDAY | 14 OCT | 17:00
PRIESTOR:
Coworking
ORGANIZÁTOR:
Nádvorie Coworking
VSTUPENKY:
Vstup voľný (registrácia povinná)
FACEBOOK:
VSTUPENKY:
Vstup voľný (registrácia povinná)
FACEBOOK:
CELÝ PROGRAM