Prednáška

Japonské umenie ikebany

Japonské umenie ikebany

Ikebana je spojenie prírody s tvorivosťou človeka, umožňuje nachádzať krásu a je relaxom pre myseľ, telo aj dušu.

Pozývame vás na prednášku s praktickými ukážkami tvorby ikebany, ktorú povedie Teresa Dittrich.

Tereza Dittrich je jedinou slovenskou učiteľkou ikebany, ktorá získala certifikát s hodnosťou „prvej sómu Sógecu učiteľky“. K najvyššiemu titulu „ridži“ jej chýba už len jeden stupeň. V rakúskom Grazi, kde v súčasnosti žije, sa aktívne podieľa na šírení osvety o ikebane a 25 rokov vedie svoje vlastné kurzy v Sogetsu Study Group. V roku 2017 ako jedna zo siedmych Európaniek vyučujúcich ikebanu dostala od pani Akane Tešigahara vyznamenanie, ktoré sa udeľuje raz za 10 rokov. Usporiadala niekoľko workshopov v Bratislave, po prvýkrát predstaví umenie ikebany aj v Trnave. Sprevádzať ju bude pani Jana Denková, tiež slovenská učiteľka ikebany.

Návštevníci podujatia sa dozvedia viac o tom, že ikebana nie je iba o aranžovaní kvetov do vázy. Je to staré japonské umenie, ktoré bude predstavené v modernej forme, lebo použiť možno spolu s kvetmi
takmer akýkoľvek materiál, aj vysávačové hadice alebo drevo. Ikebana sa dá nazvať aj duchovným cvičením – učí vnímavosti ku kráse, hľadá harmóniu, je skúškou trpezlivosti a koncentrácie.

Podujatie finančne podporil Trnavský samosprávny kraj

DÁTUM A ČAS:
ŠTVRTOK | 04 OKT | 18:00
PRIESTOR:
Malý Berlín
ORGANIZÁTOR:
Malý Berlín
VSTUPENKY:
Vstupné: 3,- EUR
FACEBOOK:
VSTUPENKY:
Vstupné: 3,- EUR
FACEBOOK:
CELÝ PROGRAM