Koncert

Konzert: Author & Punisher, Nadja, Lingua Ignota

Konzert: Author & Punisher, Nadja, Lingua Ignota

Tristan Shone, stojaci za projektom Author & Punisher, ako strojný inžinier tvorí „zvláštnu odnož doom metalu“ (Wired Magazine), hraného na vlastnoručne vyrobených nástrojoch („Drone Machines“).

Na jeho koncertoch splýva človek so strojmi. Pitchfork ho označil za „bezprostredného, no záhadného“ a Stereogum píše o jeho „mrazivej, nerozoznateľnej forme“. V r. 2018 Author & Punisher vydal šiesty album Beastland, debut na slávnom Relapse Records. Robotické experimentovanie v industrial metale, noise, doom a drone pripomína Nine Inch Nails skrížených s Godflesh.

web: www.tristanshone.com
bc: authorandpunisher.bandcamp.com
ig: www.instagram.com/authorandpunisher

Nadja je duo multiinštrumentalistu Aidana Bakera a basáčky Leah Buckareff, aktívne od r. 2005. Považujú sa za jedných z pôvodcov žánru 'drone doom' alebo 'metalgaze' — tvrdej atmosferickej hudby, ktorá kombinuje temnotu a hlasitosť doom metalu a industrialu so štruktúrami a melodikou shoegaze a ambientnej/elektronickej hudby. NADJA vydala množstvo albumov na rôznych undergroundových labeloch a na turné pochodila Európu, Japonsko, Rusko, Austráliu/Nový Zéland a Severnú a Južnú Ameriku.

web: www.nadjaluv.ca
bc: nadja.bandcamp.com

Mnohostranná umelkyňa Kristin Hayter účinkuje pod menom Lingua Ignota. Jej hudba na svojskom pomedzí žánrov zahŕňa prvky power electronics, death industrialu a black metalu popri barokovej klasike, minimalizme a folku. Zažila násilný vzťah aj anorexiu, preto používa svoj hlas a hudbu ako formu na vyjadrenie hnevu, pomsty a odvahy spôsobom prirovnávaným k Diamande Galas.

web: kristinhayter.com
bc: linguaignota.bandcamp.com
ig: www.instagram.com/lingua_ignota

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské rádio.

DÁTUM A ČAS:
PIATOK | 26 APR | 20:00
PRIESTOR:
Malý Berlín
ORGANIZÁTOR:
Malý Berlín KÚPIŤ LÍSTOK
VSTUPENKY:
Predpredaj: 9,- EUR
Na mieste: 12,- EUR
FACEBOOK:
KÚPIŤ LÍSTOK
VSTUPENKY:
Predpredaj: 9,- EUR
Na mieste: 12,- EUR
FACEBOOK:
KÚPIŤ LÍSTOK
CELÝ PROGRAM