Diskusia

Nezlomní. Otvorene o autizme

Nezlomní. Otvorene o autizme

Volajú ich deti splnu, výnimočné, zázračné, iné. Niektoré dokážu bez väčších problémov fungovať v bežnej spoločnosti a udivujú svojimi schopnosťami, iné potrebujú celoživotnú starostlivosť.

Pozývame na diskusiu Denníka N o autizme. Ten má mnoho podôb a výrazne ovplyvňuje život celej rodiny. Vieme si predstaviť, aké situácie riešia rodičia autistických detí a ako táto porucha ovplyvňuje ich partnerský vzťah? Aké majú skúsenosti so školou, škôlkou či terapiami? Ako sa cítia ich súrodenci či starí rodičia? Čo hovoria o príčinách a prejavoch autizmu odborníci, na akú podporu od štátu majú autisti nárok a kde môžu hľadať pomoc?

O tom všetkom sa Jozef Bednár, otec dospelého autistického syna Mareka a autor knihy Nezlomní, ktorá vychádza v knižnej edícii Denníka N, rozprával sa s ľuďmi, ktorí autizmom intenzívne žijú. Srdečne pozývame na debatu o autizme s autorom Jozefom Bednárom, špeciálnou pedagogičkou PaedDr. Eva Gelányiová a jednou z protagonistiek knihy, mamou dospelého autistického syna Oľgou Plášilovou. Diskusuju moderuje Monika Kompaníková.

DÁTUM A ČAS:
THURSDAY | 30 APR | 19:00
PRIESTOR:
Malý Berlín
ORGANIZÁTOR:
Denník N
VSTUPENKY:
Zdarma.
FACEBOOK:
VSTUPENKY:
Zdarma.
FACEBOOK:
CELÝ PROGRAM