Workshop

Primát workshop v Kumšte

Primát workshop v Kumšte

V rámci nových jesenných značiek nám do Kumštu pribudol Primát, ktorý nadväzuje na trenčiansku módnu tradíciu, tvoriacu vysokokvalitné bavlnené oblečenie.

Celá výroba produktu, od pletenia látky, následné šitie až po konečnú grafickú tlač, vzniká cca 60 km okolo Trenčína, čím rozvíja a podporuje kreatívny priemysel vo svojom regióne.

Dôležitou súčasťou práce Primátu sú workshopy, učiace ľudí, ako aj doma v kuchyni možno preniesť svoj názor, myšlienku alebo len to, čo sa im páči/nepáči na oblečenie a komunikovať tak aj bez slov so svojim okolím. "Snažíme sa ľuďom vysvetľovať, že oblečenie je ideálny prostriedok na to, aby ním povedali to, čo majú na srdci a mohli sa tak ľahšie identifikovať v spoločnosti, ako aj prispieť k tomu, aby si uvedomili, že sa nemusia brať tak vážne a môžu v živote skúšať nové veci, čo im môže dodať odvahu a pocit ľahkosti."

Na Primát workshopoch ľudia kreslia, vyrezávajú, vlastnými rukami vytvárajú osobný kúsok oblečenia a tešia sa, že zrazu tvoria niečo vlastné, že sami dokážu obrazom niečo povedať.

K dispozícii bude čisté primát oblečenie, ktoré si budete môcť potlačiť, ale bude pripravená aj alternatíva pre tých, ktorí by si radi niečo vytvorili a povedali svetu, ale nechcú a nepotrebujú kupovať nové oblečenie. Môžu si priniesť a potlačiť vlastný/nosený kúsok a tak recyklovať a obnoviť niečo, čo už možno ani nenosili.

Pre väčšie zapájanie sa jednotlivcov do diania v spoločnosti Primát vytvoril interaktívny projekt WORKSHOPTALK, čo je forma zodpovednej sociálnej hry, ktorej úlohou je rozvíjať a podporovať spoločenskú zodpovednosť.

Súčasťou projektu je aj inštalácia KNOW THEM? Ide o projekt výtvarníka Igora Hanečáka a spočíva v kreatívnej forme pripomenutia kvalitných československých osobností(inšpiratívnych ľudí) s odkazom na hľadanie ich dnešných alternatív.

Workshop je volne dostupný, Tešíme sa na vás!

DÁTUM A ČAS:
PIATOK | 14 SEP | 15:00
PRIESTOR:
Kumšt
ORGANIZÁTOR:
Kumšt
VSTUPENKY:
Vstup voľný
FACEBOOK:
VSTUPENKY:
Vstup voľný
FACEBOOK:
CELÝ PROGRAM