Letné kino: Posledné preteky

Typ eventu
kino
dátum
12. 08. 2022
čas
20:30
Miesto
Nádvorie
Vstupné
zdarma

Ani tento rok nebude na Nádvorí chýbať filmové osvieženie pod platanmi. Aj tentoraz sme pre vás vybrali klasiku aj novinky, domáce tituly aj európske kino a hollywoodske trháky.

Skutočný príbeh odvrátenej strany hôr. Dvaja lyžiari a jeden divák píšu v neľudskom mraze a nepreniknuteľnej víchrici príbeh o hrdinstve, odvahe, nezlomnej vôli a priateľstve – tak, ako sa skutočne pred vyše 100 rokmi stal.

Posledné preteky

Tomáš Hodan / Česko / 2022 / 100 min. / ČJ

Krkonoše boli pred prvou svetovou vojnou chudobným regiónom, v ktorom sa stretával český živel s nemeckým. Bohumil Hanč bol najznámejším českým lyžiarom svojich čias. Emerich Rath bol zase jediným Nemcom, ktorý sa pravidelne zúčastňoval na českých pretekoch. Hanč a Rath sa dobre poznali a stretli sa aj na štarte osudných pretekov v roku 1913. Po prvom kole sa počasie rýchlo zhoršilo, vypukla snehová búrka a všetci súperi sa postupne vzdali. Hanč zostal na trati sám, boj o prvé miesto sa však čoskoro zmenil na boj o holý život. Václav Vrbata stojí na trati ako jediný divák a Emerich Rath sa vydávajú Hančovi na pomoc.

Mediálni partneri: CinemaView.sk, Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Trnavské rádio, Trnavsko.