Nina Pixel ― Ancestral Archeology

Typ eventu
koncert
dátum
21. 05. 2022
čas
20:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
predpredaj: 7 EUR, na mieste: 10 EUR, študenti, seniori a ZŤP: 5 EUR

Koncertná séria experimentálnej hudby unMUTE pokračuje veľkým menom vo svojom odbore – Malý Berlín poctí svojou hudobnou návštevou Nina Pixel.

Nina Pixel
je slovenská multižánrová osobnosť usadená a tvoriaca v nemeckom Berlíne. Jej hudobný, zvukový a vizuálny záber je ohromne široký a jej umelecká hviezda má stúpajúcu tendenciu. Cez DJ-ské sety, elektro-dark ambientné hlukové polohy s industrálnymi prvkami sa prepracovala k svojmu veľkému konceptuálnemu projektu Ancestral Archeolgy.

Skúmaním rodinných predkov z Liptova, ich príbehov, rozprávok, mytologických prvkov a najmä hlasových prejavov vytvorila akýsi etnologický zvukový záznam kombinovaný s modernou zvukovou technikou a vlastnou filozofiou.

Čo znamená hlas už nežijúceho človeka, ako sa k nemu postaviť a ako s ním narábať na pozadí reality a kombinácie s elektronickou hudbou? Spolu s vizuálnou stránkou je koncert zárukou nevšedného zážitku!

Podujatie v rámci cyklu unMUTE 2022 z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.