Odivo: O vlkovi, ktorý vypadol z knihy

Typ eventu
divadelné predstavenie
dátum
08. 10. 2023
čas
16:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
fb event
Vstupné
predpredaj: 3 EUR, v deň podujatia: 5 EUR

Pozývame všetky zvedavé deti a ich rodičov na rozprávku so živou hudbou o túžbe niekam patriť.

Už vám niekedy z obľúbenej knihy vypadol vlk? Je to veľká nepríjemnosť. Stratený blúdi pomedzi riadky, zatúla sa do divočiny, aj do praveku k dinosaurom, zaklope na vrátka siedmim kozliatkam a natrafí aj na vlčiu svorku. Koľko písmen a ilustrácií treba preskákať a koľko vlčích kusov zažiť, aby našiel nový domov?

Divadlo Odivo
je nezávislé divadelné zoskupenie založené v roku 2014. Od svojho vzniku účinkovalo na viac ako 60-tich festivaloch. V spolupráci s tvorcami a tvorkyňami z rôznych umeleckých odvetví vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty pre všetky vekové kategórie. Divadelný jazyk zoskupenia inklinuje k medzidruhovým umeleckým prejavom a je založený na symbióze vyjadrovacích prostriedkov: prepracovaná vizuálna zložka, originálna práca s bábkou, využitie prvkov pohybového divadla, živá hudba a performancia.

Odivo získalo ocenenia na medzinárodných festivaloch v Bulharsku, v Poľsku, v Chorvátsku, v Česku a na Slovensku. Formujúcimi osobnosťami zoskupenia sú Monika Kováčová a Mária Danadová.

Predstavenie pripravili:
Predloha: Grégoire Mabire, Thierry Robberecht,
Úprava: Mária Danadová, Monika Kováčová
Réžia: Mária Danadová
Scéna/bábky: Ivana Macková
Výroba bábok: Rafał Budnik, dielne Bratislavského bábkového divadla
Realizácia scény: Prescont
Pohyblivé ilustrácie: Marta a Dávid Javorskí
Hrajú: Mária Danadová a Filip Hajduk
Hudba: Lukáš Kubičina
Svetelný dizajn: Milan Slama
Grafický dizajn: Viktória Jehlárová
Produkcia: Monika Kováčová

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.