UA klub: Tvorba vianočných ozdôb | Майстерня різдвяних прикрас

Typ eventu
workshop
dátum
10. 12. 2023
čas
16:00
Miesto
Malý Berlín - Malá sála
fb event
Vstupné
zdarma

Na decembrovom Ukrajinskom klube vás pozývame nahliadnuť do magického predvianočného sveta. / На грудневому Українському клубі запрошуємо вас зазирнути у чарівний передріздвяний світ.

Porozprávame sa o tradičných oslavách Vianoc na Slovensku a na Ukrajine. Podelíme sa o tradičné rodinné vianočné recepty, spomienky a koledy. Na workshope s umelkyňou Tetianou Kyianytsou vyrobíme vianočnú hviezdu a vytynankovú ozdobu na vianočný stromček.

Vianočná hviezda je neoddeliteľným symbolom vianočných sviatkov. Považovali ju za symbol šťastia, radosti, pretože nám zvestuje novinu o narodení Ježiša Krista. Táto jednoduchá konštrukcia v sebe nesie informáciu o synkretizme vianočných predstáv našich predkov. Tradícia výroby hviezdy je aktuálna aj dnes.
Workshop bude zaujímavý pre dospelých aj pre deti.

  • Počet účastníkov workshopu je obmedzený,
  • registrovať sa môžete na e-mailovej adrese anna.siedykh(zavináč)malyberlin.sk

Ми поговоримо про традиційне святкування Різдва у Словаччині та Україні. Поділимося традиційними сімейними різдвяними рецептами, спогадами та колядками. На майстер-класі з художницею Тетяною Кияницею ми виготовимо різдвяну зірку та витинанку на ялинку.

Різдвяна зірка – невід’ємний символ різдвяних свят. Вона вважається символом щастя, радості, оскільки сповіщає нам новину про народження Ісуса Христа. Ця проста конструкція несе в собі інформацію про синкретизм різдвяних уявлень наших предків. Традиція виготовлення зірки є актуальною і сьогодні.

  • Майстер-клас буде цікавий як дорослим, так і дітям.
  • Кількість учасників воркшопу обмежена, зареєструватися можна за посиланням anna.siedykh@malyberlin.sk