Zaži Nádvorie

Priestor súčasnej kultúry, kde nájdete tie najlepšie koncerty a podujatia, komunitu, chutné jedlo, nápoje a skvelý program pre každého.

O Nádvorí

História

Na začiatku stál Miroslav Trnka, ktorý chcel investíciou podporiť svoje rodné mesto. Nadviazal na dve etapy rekonštrukcie starších objektov na Trojičnom námestí, kde vznikla v roku 2011 obľúbená kaviareň Thalmeiner.

Pôvodne malo ísť iba o rekonštrukciu domu na Štefánikovej 4, ale v procese prípravy projektu sa podarilo dokúpiť dom na Štefánikovej 3 (dom vedľa terajšej ZUŠ), vďaka čomu sa podarilo pričleniť dvor, a tým vznikol ucelený koncept vnútorného nádvoria.

Súčasťou areálu sú tri národné kultúrne pamiatky, pôvodne meštianske domy. Ich história siaha až do 14. storočia, so zmenami zo 16. – 20. storočia. Dom na Štefánikovej ulici 3 je pôvodne gotický, s ranou barokovou úpravou, nadstavený v 30. rokoch 20. storočia a rozšírený o samostatné južné krídlo. Unikátom je aj priestor s rekonštruovanou barokovou klenbou od talianskych štukatérov, v ktorom je dnes pekáreň Chlieb Náš.

V celom koncepte Nádvoria sú uplatnené princípy rekonštrukcie, repliky a novostavby. Nádvorie získalo v roku 2018 tri najvýznamnejšie slovenské architektonické ocenenia. Cenu Dušana Jurkoviča, Cenu ARCH za rekonštrukcia meštianskeho domu a Nádvoria a Cenu CE.Z.AR za objekty so zmiešanou funkciou.

Svoju prevádzku začalo Nádvorie slávnostným otvorením 4. apríla 2018.

VIAC O HISTÓRII NÁDVORIA

O Nádvorí

Nádvorie spája už od roku 2018 to najlepšie, čo v Trnave máme. Na jednom mieste vzniká komunita a stretávajú sa tu ľudia všetkých vekových kategórií. Organizujeme koncerty, zaujímavé podujatia a vytvárame priestor nielen pre Trnavčanov.

Okrem kultúrneho programu a komunitných aktivít u nás nájdete špičkovú gastronómiu, skvelé prevádzky a samozrejme aj dobrú architektúru. Nádvorie je však najmä pre ľudí a my budeme radi, ak sa tu stretneme.

2020
Začiatok výstavby poslednej etapy Nádvoria.
2018
Otvorenie Nádvoria.
2017
Finalizácia rekonštrukcie Nádvoria.
2016
Otvorenie novej časti kaviarne Thalmeiner a zrekonštruovaného priechodu.
2014
Začiatok rekonštrukcie Nádvoria.
2013
Vizualizácia projektu Nádvorie.
2011
Otvorenie kaviarne Thalmeiner.

Nádvorie Coworking

Vytvorili sme unikátny priestor pre kreatívnych nadšencov a profesionálov. Otvorené kancelárske priestory v centre Trnavy poskytujú tiché miesto, kde môžete pracovať na svojich projektoch za príjemné ceny. Spoznajte nových spolupracovníkov, staňte sa súčasťou našej komunity a neriešte zbytočnosti, ktoré budú brzdiť váš biznis.

VIAC O COWORKINGU

Nádvorie Kampus

Nádvorie Kampus je ročný rezidenčný štipendijný program pre 6 aktívnych vysokoškolákov a vysokoškoláčok z trnavských univerzít. Tým poskytujeme mentoringový program, vzdelávacie aktivity a interaktívne workshopy, možnosť stáže, prístup do Nádvorie Coworkingu, večere s inšpiratívnymi hosťami a ubytovanie v centre Trnavy na rok zdarma.

VIAC O KAMPUSE

Trnka Gastronomy

Ochutnajte špičkovú gastronómiu v beer & bistro Akademia, navštívte remeselnú pekáreň Chlieb Náš alebo si príďte posedieť do kaviarne Thalmeiner. Venujeme sa dobrému jedlu a pitiu, inšpirujeme sa tradičnými chuťami, ale dávame im vlastný rukopis. Prinášame pokojný priestor pre vaše stretnutia a rozvíjame mestský život v Trnave.

VIAC O TRNKA GASTRONOMY