Ako na nás vplýva interiér?

Typ eventu
prednáška
dátum
16. 06. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
2 EUR

Interiérová dizajnérka, výskumníčka a pedagogička Veronika Kotradyová sa dlhodobo venuje navrhovaniu nábytku a interiérov s ohľadom na človeka a životné prostredie. Príďte zistiť, ako si zariadiť (aj menšiu) domácnosť tak, aby ste sa v nej cítili vždy dobre. Interiér okolo nás ovplyvňuje nielen naše aktuálne správanie sa, náladu a pocity, a tým aj naše medziľudské vzťahy, zdravie a životné perspektívy.

Príďte zistiť, prečo je dôležité doma dôkladne oddeľovať dennú a nočnú zónu a ako pandémia a homeoffice upriamili pozornosť na priestorové odlíšenie oddychovej a pracovnej zóny. Aké materiály starnú s gráciou a prepožičiavajú interiérovému dizajnu trvácnosť a kde by ste na nich nemali šetriť? Viete, ako nábytok a doplnky vplývajú na vašu psychickú a fyzickú pohodu a ako zariadiť detskú izbu tak, ponúkala dostatok úkrytu aj stimulácie a podporovala deti v ich zdravom vývoji?

Prednáška je súčasťou podujatia Trnavské dni dizajnu.
14. – 18. jún 2022, celý program nájdete tu.

Veronika Kotradyová
Pedagogička, výskumníčka a projektová manažérka pôsobí na Fakulte architektúry STU v Bratislave od roku 2002. Špecializuje sa na dizajn s ohľadom na človeka, ktorému sa začala zaoberať počas Fulbrightovho štipendia UC v Berkeley v USA v roku 2006. Na túto tému prednášala na rôznych univerzitách v USA a EU a medzinárodných konferenciách. Je absolventkou odboru Dizajn nábytku na DF vo Zvolene. Na svojom konte má niekoľko učebníc aj popularizačných kníh pre verejnosť.

Foto: Denník N (Tomáš Benedikovič)