Anton Vydra: Záhyby slov

Typ eventu
beseda
dátum
26. 04. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Malá sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
zdarma

Prečo sú ľudia schopní uveriť aj neuveriteľným veciam? Čo je to tradícia a čo politická naivita? Aj takéto otázky si kladie filozof, prekladateľ a editor v najnovšej knihe Záhyby slov.

V knihe, ktorú tvoria krátke texty, ktoré publikoval v časopise .týždeň v rokoch 2020 až 2021 a tiež rozsiahlejšia, autobiografická esej s názvom Plody vyprahnutej zeme.

Anton Vydra
filozof, prekladateľ a editor. Je autorom piatich kníh a množstva filozofických štúdií v domácich i zahraničných časopisoch. Doteraz písal o filozofii a o mnohých starých knihách, pracoval v .týždni a prednášal na trnavských univerzitách.

Moderuje: Pavol Tomašovič

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.