BASIC FACTS: Orange is red, heart is on the left

Typ eventu
výstava
dátum
31/05/2024
čas
18:00
Miesto
Čepan Gallery
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
zdarma

Výstava predstaví tvorbu srbskej umelkyne Jeleny Micić. Vyskúšajte sa jeden deň nedotknúť žiadneho plastu. Nemožné, však?

Jelena Micić sa mu nesnaží vyhnúť, práve naopak, jednou z charakteristických čŕt jej tvorby je systematické zbieranie a organizovanie plastových materiálov z každodenného života a fascinácia ich vizuálnou stránkou. Venuje sa tiež skúmaniu sociálno-ekonomických aspektov farieb a farebných systémov. Výstava sa zaoberá základnými faktami vzniku týchto systémov a ich významom.

vernisáž: 12.4. o 18.00 h.
kurátorka: Martina Bábinová
trvanie výstavy: 12. 4. – 31. 5. 2024
otvorené denne: 11.00 h. – 19.00 h.
adresa: Čepan Gallery, Nádvorie, Štefánikova 3, Trnava

Jelena Micić (1986, Knjaževac) absolvovala magisterské štúdium na Akadémii výtvarných umení vo Viedni v odbore textuálne sochárstvo (2020). Na Univerzite v Belehrade vyštudovala filozofiu (2013) a filológiu škandinávskych jazykov (2010). Je víťazkou Ceny Dimitrija Bašičevića Mangelosa (2021), získala štipendium Ö1 Talentestipendium Bildende Kunst (2018) a štipendium kültür gemma! (2018). Je členkou predstavenstva „Projektbüro für Diversität und urbanen Dialog“ v Rakúsku a spoluzakladateľkou neformálnej skupiny UMETNIK. Aktuálne pracuje ako umelecká riaditeľka festivalu WIENWOCHE zameraného na umenie a aktivizmus. Žije vo Viedni.

Výstavu z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Prevádzku galérie podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj.
Mediálni partneri: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.