Be2Can: Ľúbil som svoju ženu

Typ eventu
Filmové premietanie
dátum
21. 10. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
4 EUR

Po roku sa do Trnavy vracia prehliadka prvotriednych filmov z troch najprestížnejších filmových festivalov. Be2Can dáva možnosť nahliadnuť do aktuálneho festivalového diania, ktoré v bežnej distribúcii chýba.

Ľúbil som svoju ženu
Ildikó Enyedi / Maďarsko / Nemecko / Taliansko / 2021 / 169 min / romantický

Holandský kapitán nákladnej lode Jakob Störr a jeho priateľ sa počas pitia stavili, že si vezme prvú ženu, ktorá vstúpi do kaviarne. Takto sa zoznámi s rozmarnou Francúzkou Lizzy, s ktorou sa ožení. Takto sa začne rozvíjať milostný príbeh bohatý na lásku ako z rozprávok Tisíc a jedna noc. A od tej chvíle život milovaného, ​​bolestne úprimného Störra podlieha mnohým skúškam. Prostredníctvom jeho postavy elementárnym a dramatickým spôsobom chápeme komplexnosť, tajomnosť, krehkú krásu a nepolapiteľnú, nekontrolovateľnú povahu života. Režisérka Ildikó Enyedi, držiteľka ceny Zlatý medveď s nomináciou na Oscara za film „O tele a duši“, vychádza vo svojom novom filme z románu s totožným názvom od spisovateľa Milána Füsta. Tento román bol nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru a preložený do viac ako 20 jazykov.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.