Be2Can: Sused

Typ eventu
Kino
dátum
24. 10. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
4 EUR

Po roku sa do Trnavy vracia prehliadka prvotriednych filmov z troch najprestížnejších filmových festivalov. Be2Can dáva možnosť nahliadnuť do aktuálneho festivalového diania, ktoré v bežnej distribúcii chýba.

Sused
Daniel Brühl / USA / Nemecko / 2021 / 92 min / komédia

Berlín, štvrť Prenzlauer Berg. Daniel je filmová hviezda zvyknutá na úspech. Jeho loft/mezonet je štýlový, rovnako ako manželka a pestúnka, ktorá má pod kontrolou deti. Všetko je tip-top, bilinguálne a pripravené na to, aby mohol odletieť na konkurz do Londýna, kde na slávneho nemecko-španielského režiséra čaká rola superhrdinu v americkom filme. Po ceste na letisko skočí do miestneho baru a zbadá tam sedieť Bruna. Ako sa ukazuje z minuty na minútu, Bruno na tento okamih dlho čakal. A tak sa tento večne prehliadaný muž – jedna z obetí znovuzjednotenia a gentrifikácie bývalého východného Berlína mstí. Daniel je jeho cieľ…

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.