ZRUŠENÉ – Blues Moods Summer Special 2022 – Jerguš Oravec

Typ eventu
koncert
dátum
19. 08. 2022
čas
20:00
Miesto
Nádvorie
Organizátor
Trnavská hudobná spoločnosť o.z.
Vstupné
zdarma

Jerguš Oravec

Trenčiansky rodák začal študovať hru na klavíri v šiestich rokoch. V trinástich rokoch začal hrať na gitaru. Neskôr založil svoju prvú hudobnú formáciu Next Page. Od roku 2009 skupina Next Page zmenila obsadenie tria na kvintet a hudobne smerovanie. Ich bluesové DVD s názvom „Just One Night“ bolo v roku 2010 nominované na bluesový objav roka. V roku 2012 Jerguš vyhral spolu so svojím novým projektom 3JO prestížnu cenu na festivale Blues Aperitiv, kde získal cenu poroty aj cenu divákov a zúčastnil sa na medzinárodných bluesových festivaloch v českom Šumperku a v poľskom Krakove. V roku 2015 založil s Tammy Nižňanskou skupinu The Youniverse. Skupina je orientovaná viac do rokenrolu a bluesu.

29. júla 2022 so začiatkom o 20.00 h vystúpi Jerguš Oravec na podujatí Blues Moods Summer Special 2022 ako sólový hráč so svojím bluesovo ovplyvneným repertoárom.

Podujatie z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava. Partnermi podujatia sú Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, Penzión Oáza, WebHouse a HALADA advokátska kancelária. Mediálni partneri: trnava-live.sk, DoMesta.sk a trnavskyhlas.sk