Divadlo Kontra: Malý sobík

Typ eventu
divadelné predstavenie
dátum
20. 05. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
predpredaj: 7 EUR, na mieste: 10 EUR, študenti, seniori a ZŤP: 5 EUR

Predstavenie Malý sobík od škótskeho spisovateľa a stand up komika Richarda Gadda je skutočným príbehom o zvláštnom vzťahu s jeho stalkerkou.

Najprv som ťa ľutoval. Ale po 41071 e-mailoch, 350 hodinách hlasových správ, 46 správach a 3 falošných účtoch na Facebooku mi ťa ľúto už nie je. Komediálna dráma o tom, ako ho tento vzťah ovplyvnil a nakoniec prinútil čeliť temnej traume je portrétom súčasnej doby a aktuálnych problémov v spoločnosti.

  • Réžia: Klaudyna Rozhin
  • Preklad: Lucia Olosová
  • Hrá: Peter Čižmár

Richard Gadd
Škótsky spisovateľ, herec a stand up komik. Jeho prvotina predstavenie Malý sobík (Baby Reindeer) malo premiéru na festivale Fringe 2019, kde získalo dve ceny — First Award of Scotsman Fringe za nové písanie a Stage Award za hereckú dokonalosť.

Divadlo Kontra
Novoveské divadlo je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi „Prekvapenie Novej Drámy“, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny LITA za herecké výkony. Najnovšie je aj držiteľom Ceny pre divadlo sezóny zo súťaže DOSKY 2018, o ktorej hlasovaní rozhodli diváci z celého Slovenska.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.