Divadlo PIKI: Babička z vajíčka

Typ eventu
divadlo
dátum
24. 03. 2024
čas
16:00
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
predpredaj: 3 €, v deň podujatia: 5 €

Načo vám je mamička princezná a otecko na hranie, keď na vás nemajú čas? A niekedy vás hnevajú tak, že by človek vyskočil z kože. Basta fidli, staré vidly, chmuľo-truľo, smradľavá noha, počúrané strašidlo, už mám toho dosť! Najvyšší čas, aby sa stal nejaký zázrak!

Zlatá rybka, Aladinova zázračná lampa, čarovné zrkadlo? Ale nie. Vajíčko. Obyčajné, malé vajíčko.

Predstavenie je vhodné pre deti od 5 rokov. Prosíme rodičov, aby rešpektovali vekové odporúčanie a tým aj ostatných divákov predstavenia.

O PREDSTAVENÍ
Dramatizácia: Katka Aulitisová
Výprava: Markéta Plachá
Hudba: Peter Vaňouček
Réžia, hrajú: Katka Aulitisová a Ľubo Piktor

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.
Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

DIVADLO PIKI
Je to Podozrivo Ideálna Kočovná Iniciatíva, pretože existuje na divadelnom trhu už od roku 1990, napriek tomu, že ju tvorí manželský pár. A to je, uznajte, podozrivé. Divadlo nemá vlastnú budovu, vrátnika, ani požiarnika. Kočuje po divadlách a kultúrnych zariadeniach doma i v zahraničí a snaží sa obšťastniť škôlkárov, školákov, študákov, dospelákov či nezávislákov. V koči má naložené adaptácie klasických príbehov, autorské inscenácie so súčasnými, často až tabuizovanými témami, rodinné predstavenia. Tento dramaturgicky zmiešaný tovar má veľa spoločného: režisérov a hercov (Katarína Aulitisová, Ľubo Piktor), jednoduché výrazové prostriedky s prvkami bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a hlavne na herca.

Vďaka tomu všetkému, ale aj vďaka spolupráci s profesionálnymi výtvarníkmi a hudobníkmi sa divadlu podarilo vytvoriť niekoľko divadelných bonbónikov, na ktorých si pochutnávajú diváci nielen doma, ale aj v zahraničí. A tak sa stáva, že divadlo PIKI sem-tam odchádza z medzinárodných festivalov s pribalenou cenou, či diplomom v kufri. Katka A. a Ľubo P. sa nebránia aj občasnej spolupráci v iných zaujímavých projektoch. Takže sa neubránili spolupráci s Theater Taptoe v Belgicku, s Bábkovým divadlom v Maribore, Kopri, Ljubljane a divadlom Fru-Fru v Slovinsku, s Pantomimen theater Köln M. Sládka v Nemecku, či so Slovenskou televíziou.