História DJ-ingu

Typ eventu
prednáška
dátum
05. 05. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
3 EUR

Technologický vývoj a ľudský faktor sú už stovky rokov previazané. Prednáška História DJ-ingu nás prevedie cestou z minulosti až do súčasnosti, pričom sa zameria na kreativitu jedincov, ktorí vyťažili maximum z technologickej revolúcie v prospech kultúry.

Od prvých nosičov až po Spotify, od ilegálnych blockparties k vypredaným štadiónom a v neposlednom rade od pirátskych rádio staníc až po live streaming. Táto cesta je kľukatá, no od samého začiatku medzi sebou neustále korelujú dve primárne zložky – technológia a človek.

Prednáškou a workshopom vás prevedie lokálny DJ a hudobno-technologický entuziasta Viktor Drábek a.k.a. VKTRD.
DJingu a hudobnej produkcii sa venuje už 15 rokov, hráva prevažne z vinylu a vo svojej produkcii preferuje používanie analógovej mašiny tzv. “DAWless” prístup. Profesne sa venuje sound designu, video produkcii a v osobnom živote je to veľký nadšenec pre rôzne hudobné médiá a technologické vychytávky. V Trnave tiež pôsobí ako promóter a organizátor rôznych eventov.

Okrem úvodnej prednášky príde rad aj na konkrétne ukážky, či rôzne technologické exempláre, ktoré si budete môcť reálne, fyzicky ohmatať a vyskúšať.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.