Koncert unMUTE: LUMINOFOR (CZ)

Typ eventu
koncert
dátum
19. 03. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín

Koncertná séria experimentálnej hudby unMUTE pokračuje aj v roku 2022. O zvukovo-performatívny večer sa postará Matěj Šumbera a jeho hudobno-vesmírny projekt LUMINOFOR.

LUMINOFOR je prvý umelecký projekt Matěja Šumberu, študenta DAMU a člena divadla Alfred ve dvoře. Od detstva Matěja fascinovali technológie a hlboký záujem o ne sa snaží pretaviť aj do svojej tvorby. Hľadá spojenia medzi technológiou a svojím vlastným telom. Nástrojmi sú mu televízna obrazovka, zvukové senzory a káble ovládané syntezátormi rozvešanými po tele. Vytvorený zvuk prechádza do cievok, kde vytvára elektromagnetické pole, ktoré ohýba prúd elektrónov. Tie sa po dopade na obrazovku menia v svetlo, v oku zase na elektrinu, ktorá v mozgu kreslí obraz sveta.

Počas predstavenia je takmer úplná tma, ktorá je ideálna na vykreslenie tejto audiovizuálnej cesty z hlbín čiernej diery za horizont udalostí. Tento fascinujúci inscenovaný koncert pre nástroj z iného sveta vás pozývame zažiť do našich priestorov!

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.

Podujatie v rámci cyklu unMUTE 2022 z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.
Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.