Koncert unMUTE: Octopoulpe (FR), support Black Hole Constellation (SK)

Typ eventu
koncert
dátum
12. 06. 2024
čas
20:00
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
predpredaj: 7 €; v deň podujatia: 10 €; študenti, seniori, ZŤP: 5 €

Dve nadupané one-man shows, temné projekcie, tvrdá hudba, nástrojová ekvilibristika na bicie, hlasitosť, nekonečná energia. To všetko v podaní jediného človeka na pódiu. Octopoulpe, Francúz žijúci v Mexiku, brázdiaci s hudbou celý svet. Znie ako päťčlenná kapela, ale v skutočnosti je sám. Support podobný, v podaní basgitarového šialenca Michala Jahodu aka Black Hole Constellation.

OCTOPOULPE

Jean Pierre je hudobný blázon a nadpozemský pracant, ktorý sa zatiaľ na svojej životnej a hudobnej púti usadil v Mexiku. Celé roky blúdi svetom, momentálne na dlhočižnom európskom turné. Jeho hudba znie metalovo a obsahuje projekcie, ktoré reagujú na tóny z pódia. Každá nota vzniká pod jeho hlavičkou, každý akord je on a nikto iný. Ak by mal človek pocit, že počúva kapelu, tak je to omyl, všetko si robí úplne sám. Na pódiu vystupuje ako bubeník, celý ansámbel má naprogramovaný, rovnako tak projekcie od výmyslu sveta, hlavne toho temného a mnohoznačného. Na konte má už takmer tisícku koncertov a jeden (určite nezabudnuteľný) sa odohrá aj v Malom Berlíne.

BLACK HOLE CONSTELLATION

Pod týmto názvom sa skrýva azda najenergickejší basgitarista na Slovensku – Michal Jahoda. Michal je na scéne už dlhé roky, ako člen rôznych zoskupení, nájomný basgitarista, či autor hudby do rôznych reklám či filmov, pôsobí často v zahraničí. Jeho hudba je veľmi blízka produkcii Octopoulpea. Najvýraznejším prvkom je basgitara, na ktorej doslova trhá struny. Nedávno vydal album Garden of deception delights, niektoré prvky z neho sa vytvárali aj u nás v Malom Berlíne. Rovnako temné projekcie si nezadajú s Michalovou čiernou dušou skúmajúcou odvrátenú stranu nášho sveta.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.
Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.