Koop Oscar Orchestra

Typ eventu
koncert
dátum
06. 08. 2022
čas
20:00
Miesto
Nádvorie
Vstupné
prvých 300ks 20 EUR, daľších 200ks a na mieste 25 EUR

V auguste nás na Nádvorí osvieži a roztancuje úžasný Koop Oscar Orchestra.

Oscar Simonsson sa triumfálne vracia a so šesťčlenným orchestrom Koop Oscar Orchestra, aby predviedol ikonické piesne Koop, ako aj nový ešte nevydaný materiál. Po druhom albume Waltz for Koop dosiahlo švédske duo Koop veľmi rýchlo kultový undergroundový status a priniesli nový zvuk pre jazz.

Dvojica Koop – Oscar Simonsson a Magnus Zingmark – do roku 2009 tvorila inovatívnu hudbu založenú prevažne na jazze, ale aj na prvkoch hip-hopu a tanečnej hudby. Hoci hudbu tvorili len v dvojici, ich piesne vždy zneli, akoby ich hral celý orchester. Vznikli náročným a pomalým skladaním krátkych klipov do hutného celku, ktorý pôsobí rafinovane a pritom krásne jednoducho. Všetky nástroje – perkusie, sláčiky, dychové nástroje a dokonca aj zborové spevy – sú nastrihané ako sample a Koop ich prácne kúsok po kúsku spájali do nadčasových a fantastických skladieb. Dôkazom toho je vyše 100 miliónov prehratí ich skladby Koop Island Blues.

Orchester na pódiu hrá hudbu Koop, ktorú pôvodne napísal Simonsson, a pretvára známe elektro-jazzové skladby spolu s novými piesňami do očarujúceho živého vystúpenia, ktoré spojí nových a starých fanúšikov.

Otvorenie brány: 18.00 h.

Vstup: Štefánikova 4, Trnava

Prvých 120 miest je na sedenie, ostatné na státie. Využiť môžete aj sedenie v bistre Akademia priamo na Nádvorí.