Láska pod kapotou

Typ eventu
Filmové premietanie
dátum
10. 10. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
Vstupné: 4 €

Keby nebolo Jitky, ktovie, aký by bol Jaroslavov život. Po rozvode prišla do života jeho bývalá školská láska, s ktorou zdieľajú vášeň pre rýchle autá. Dokument Mira Rema (Cooltúra, Richard Müller: Nespoznaný či Comeback) približuje život dvojice z moravsko-slovenského pohraničia, ktorému nechýba dráma ani humor.

Láska pod kapotou

Miro Remo / Slovensko / Česká republika / 2021 / 85 min / dokumentárny

Odhodlaný päťdesiatnik Jaroslav má v živote dve vášne. Rýchle autá a školskú lásku Jitku, ktorá mu po nevydarenom manželstve vrátila nádej a chuť do života. Jitka, služobne najstaršia autokrosová jazdkyňa v Čechách, by sotva našla lepšieho mechanika a kouča, akým je Jaroslav. Ten pre ňu znovu a znovu stavia z rozbitých ojazdených vozidiel pretekárske autá a spoločne dúfajú, že tentokrát zvíťazia. Športové zápolenie je však len kulisou pre skutočný „závod života“, v ktorom pár zatiaľ nepatril medzi favoritov. Frustrácia a dezilúzia minulosti tak môžu nabrať prekvapivý smer.

 

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.