Literárny majáles v Trnavskom rádiu

dátum
21. 05. 2022
čas
12:00
Miesto
Trnavské rádio
Organizátor
Malý Berlín, Trnavské rádio
Vstupné
zdarma

Ako je už zvykom, každú hodinu budete mať možnosť vypočuť si rozhovor s jedným z osobností knižného sveta. Stačí si naladiť: Trnavské rádio (106,2 FM), alebo stream (www.trnavskeradio.sk).

hostia:
  • 12:00 – 13:00 – Ivan Aľakša
  • 13:00 – 14:00 – Juraj Berzedi
  • 14:00 – 15:00 – Ján Púček
  • 15:00 – 16:00 – Ľubo Šulko
  • 16:00 – 17:00 – Ondrej Sokol
  • 17:00 – 18:00 – Marko Thelen

Ivan Aľakša
O bujarej fantázii toho vie Ivan Aľakša dosť, veď je zakladateľom súťaže Cena Fantázie a vydáva knihy a časopisy, v ktorých sa to hemží nápadmi a bytosťami ako z iných svetov. 

Ondrej Sokol
Muž, ktorý videl život Nórov, takpovediac, z prvého sedadla. Vozil ich autobusom a od predávania cestovných lístkov sa presunul ku knihám – napísal Ako som vozil Nórov a po veľkom úspechu aj jej pokračovanie. 

Ján Púček
Je to literárny „všeživelník“ – píše prózu, poéziu aj filmové scenáre. Jeho fanúšikovia sa s ním radi túlajú po Karpatoch, uhýbajú sa bránkam na zasnežených lyžiarskych svahoch, robia si prechádzky po histórii a spoznávajú aj jeho pohľad na svet. Okrem iného napísal knihu Med pamäti, ktorej témou je historické dedičstvo a pamäť. Je spoluautorom knihy Madeline Vadkerty – Slovutný pán prezident. Redaktor a editor Vydavateľstva Absynt. Na starosti má komunikáciu medzi prekladateľmi, redaktormi a korektormi a tiež píše anotácie i krátke texty. 

Dominika Madro
Na slovenskej literárnej scéne je pomerne novým a rozhodne sviežim zjavom. Vyhrala súťaž Poviedka aj Cenu Fantázia, píše o príbehoch na pomedzí nášho a paranormálneho sveta, ale na konte má aj román z myjavských kopaníc s názvom Svätyne.

Marko Thelen
Francúzsko, Island, Haiti a napokon aj Slovensko. Marko Thelen vodí svojich čitateľov po svete, rozhodne ich však nevodí za nos. Svoju identitu tají, svoje nápadné krimizápletky však s radosťou hádže na papier. Jeho tvár neuvidíte, jeho hlas však budete počuť.

Juraj Berzedi
Vo svojej práci píše o futbale, hokeji či o atletike, a to až tak dobre, že si ho kráľovná zjazdoviek Petra Vlhová vybrala za muža zodpovedného za jej biografiu. Kniha s názvom Petra (s podtitulom Moja cesta k veľkému glóbusu) sa teší veľkej obľube a možno nám Juraj Berzedi prezradí aj nejaké pikošky z Petrinho súkromia. Aj on bude hosťom Literárneho majálesu v Trnavskom rádiu.

Ľubo Šulko
Ak hľadáte dobrý knižný tip, Ľubo Šulko vám určite poradí. V Malom Berlíne moderuje literárne diskusie a keďže v práci pôsobí ako knižný marketér, dokázal by hodinu debatovať aj o krásach telefónneho zoznamu. Ľubo Šulko si tentoraz vymení strany a miesto kladenia otázok o literatúre ich bude dostávať. Počúvajte Literárny majáles v Trnavskom rádiu.