Ľudovít Ódor: Rýchlokurz geniality

Typ eventu
beseda
dátum
21. 03. 2023
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín
fb event
Vstupné
2 EUR

Na ďalšom literárnom večeri sa budeme rozprávať s ekonómom a autorom úspešnej knihy Rýchlokurz geniality, Ľudovítom Ódorom.

Rýchlokurz geniality je 650-stranový text, ktorý vás prevedie najdôležitejšími trendmi súčasnosti aj budúcnosti. Autor sa pokúša jednoducho a zrozumiteľne vysvetliť aj náročné témy, akými sú kvantová mechanika, HDP, príjmové rozdiely, starnutie populácie, fungovanie počítačov či nekonečno. Kniha sa teší veľkému úspechu a zaujme nielen študentov, ale všetkých, čo by sa chceli dozvedieť viac o svete, v ktorom každodenne fungujeme.

Všetky kapitoly knihy spája myšlienka, že poctivý vedecký prístup je stále najlepšou cestou k porozumeniu sveta okolo nás a že by sme mali zostať zvedaví. Ilustrácie ku knihe pripravil známy karikaturista Shooty.

Ľudovít Ódor
je viceguvernérom Národnej banky Slovenska, vyštudoval matematiku a manažment na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracoval ako analytik finančných trhov, hlavný ekonóm a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky na ministerstve financií. Pôsobil ako člen bankovej rady v NBS, bol poradcom premiérky a ministra financií, členom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a je hosťujúcim profesorom na Stredoeurópskej univerzite v Budapešti (CEU). Podieľal sa na viacerých významných hospodársko-politických rozhodnutiach na Slovensku a je autorom mnohých odborných publikácií. Napísal trilógiu Ekonómia z nadhľadu (Trend, 2007), Krízonómia z nadhľadu (Trend, 2009) a Investovanie z nadhľadu (Trend, 2015).

Moderátor: Ľubo Šulko

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.