Malá mama

Typ eventu
kino
dátum
28. 05. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
4 EUR, FK 3 EUR

Novinka od režisérky Portrétu ženy v plameňoch je krehkým, miestami až tajomným a magickým príbehom 8-ročného dievčatka, ktoré sa vyrovnáva so smrťou svojej babičky, a o zväzku matky a dcéry.

Malá mama (Petite maman)

Céline Sciamma / FR / 2021 / 72 min / ST

Nelly má osem rokov a práve prišla o babičku. Odchádza s rodičmi do domu, v ktorom jej mamka vyrastala. A zatiaľ čo rodičia triedia pozostalosť, malá Nelly s radosťou preskúmava dom a jeho tajomné okolie, i les, kde sa jej mamka ako malá hrávala a kde si postavila domček. Jedného rána smútok zo smrti babičky donúti matku odísť bez rozlúčky. Vtedy sa Nelly v lese zoznámi s malým dievčatkom. To si tam stavia dom, má toľko rokov ako Nelly a volá sa Marion.

Film Malá mama je novinkou od režisérky Portrétu ženy v plameňoch. Jeho dej sa však neodohráva v 18. storočí, ale v súčasnosti a jeho hrdinkami sú tentoraz dve 8-ročné dievčatká. „Či už máte šesť alebo 60 rokov, táto filmová báseň prenikne do vášho srdca, rozšíri vašu myseľ a poteší vašu dušu, aj keď si budete utierať slzy,“ napísal o filme kritik britského denníka The Guardian.

Mediálni partneri: CinemaView.sk, Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Trnavské rádio, Trnavsko.