Miesto a budúcnosť sociálnej demokracie v slovenskej politike

Typ eventu
Diskusia
dátum
21. 10. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
Zdarma

Po dvoch desaťročiach dominancie strany Smer-SD, ktorá ovládla lavicovú časť ideologického spektra slovenského straníckeho systému, sa na scéne objavila „nová“ strana, ktorá sa hlási k sociálnej demokracii – Hlas-SD.

Reakciou Smeru bolo, že zmenil prídomok na slovenská sociálna demokracia. Otvoril otázku, čo to vlastne je? Čo si máme predstavovať pod slovenskou sociálnou demokraciu? Aká bude budúcnosť sociálnej demokracie na Slovensku? A máme vôbec na Slovensku sociálnu demokraciu?

Diskusiu moderuje politológ Jozef Lenč.

Hostia: Boris ZALA – filozof, zakladateľ Smer-SD, bývalý poslanec EP 2009-2019 a Michal LIPTÁK – filozof, právnik a predstaviteľ liberálnej ľavice.

JOZEF LENČ
Vyučený strojár zo strednej školy a politológ z Trnavskej univerzity. V súčasnosti pôsobí na Katedre filozofie a aplikovanej filozofie Filozofickej fakulty UCM v Trnave. Okrem výučby a vedy organizuje prednášky cyklu Sci-fi filozofia a spoločenské diskusie na pestré témy. Ako občasný moderátor a zaslúžilý politický diskutér spolupracuje s občianskym združením Publikum.sk a Malým Berlínom od roku 2015.