Neskorý zber: Vráskanie

Typ eventu
divadelné predstavenie
dátum
08. 04. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
predpredaj: 5 EUR, na mieste: 8 EUR, študenti, seniori a ZŤP: 4 EUR

Vráskanie je tanečné predstavenie, ktoré reaguje na témy starnutia. Aký je tanec starnutia? Je v starnutí krása?

Predstavenie vzniklo z dlhodobého výskumu choreografky Anny Sedlačkovej, ktorého impulzom bolo vlastné starnutie, jeho rôzne etapy, prejavy, pocity a témy. Jej pohľad na starnutie ovplyvnila spolupráca s kolegami z rôznych umeleckých alebo spoločenských oblastí, medzi inými s choreografkou Martou Renzi (USA), s etnologičkou Ľubicou Voľanskou, s biologičkou Martou Ollé, hudobným skladateľom Petrom Grollom a tanečníkmi, jej bývalými študentmi rôznych generácií.

Anna Sedlačková
na slovenskej tanečnej scéne pôsobí viac ako 30 rokov. V súčasnosti sa venuje funkčnosti a expresivite pohybu, otvoreným tanečným formám a improvizácii. Pôsobí v o.z. Neskorý zber, v ktorom vytvorila autorsky aj interpretačne diela Zámerné čakanie (2014), Elegancia kvantového králika (2015) a Stories of Be – coming (2017). Od roku 1997 je pedagógom na KTT VŠMU.

Marta Renzi (USA)
choreografka, držiteľka Bessie Award 1992. Pre Project CO. vytvorila viac ako 50 choreografií. Momentálne sa venuje tanečnému filmu.

Peter Groll
komponuje komornú a orchestrálnu hudbu, hudbu k filmu, spolupracoval s mnohými divadelnými a tanečnými zoskupeniami. Ako pedagóg pôsobí na Konzervatóriu v Bratislave.

Choreografia: Anna Sedlačková, Marta Renzi
Hudba: Peter Groll
Kostýmy a scéna: Dorota Cigánková
Svetelná réžia: Jozef Miklós
Účinkujú: Anna Sedlačková, Daniel Raček, Katarína Vlniešková, Anna Hurajtová, Denisa Šeďová, Lukáš Bobalík
Produkcia: Neskorý zber o.z.

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.