NuJazzDayz: Portico Quartet (UK) v Trnave

Typ eventu
koncert
dátum
15. 06. 2022
čas
19:00
Miesto
Nádvorie
Organizátor
Nu Jazz Dayz, Nádvorie
Vstupné
20 € ‒ prvých 300 kusov vstupeniek, 25 € ‒ po vypredaní alebo na mieste, návštevníci bistra Akademia majú počas podujatia pri účte nad 10 € zvýhodnenú cenu vstupenky za 10 eur. (kapacita Akadémie je 50 hostí)

Londýnska zostava Portico Quartet po prvý raz v Trnave!

Portico Quartet vzdorovito odolávajú žánrovému zaradeniu, a to aj po šiestich štúdiových albumoch: od ich prelomového albumu Knee-Deep in the North Sea z roku 2007, ktorý získal nomináciu na Mercury Music Prize až po nahrávku Terrain z roku 2021, inšpirovanú longformami a minimalizmom.

Ich nový album Monument sa nesie na elektronickej vlne a ukazuje kapelu v ich najpriamejšej podobe s elegantným rytmickým zvukom. Monument je plný dokonalo tvarovaných nápadov, ktoré spájajú ľudský dotyk s elektronickou presnosťou, zobrazuje uznávaných minimalistov v najlepšom svetle.

Inštrumentálna kapela z Londýna je známa tým, že používa moderný perkusívny kovový bubon známy ako hang. Skupinu tvoria Duncan Bellamy (bicie a elektronika), Jack Wyllie (saxofóny a klávesy), Milo Fitzpatrick (elektrika a kontrabas) a Keir Vine (klávesy). Ich názov vznikol celkom náhodou, keď počas jedného z ich prvých vystúpení pršalo, a tak napokon odohrali koncert pod renesačným portikom.

Koncert z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.