NuJazzDayz: Portico Quartet (UK) v Trnave

Typ eventu
koncert
dátum
15. 06. 2022
čas
19:00
Miesto
Nádvorie
Organizátor
Nu Jazz Dayz, Nádvorie
Vstupné
20 € ‒ prvých 300 kusov vstupeniek, 25 € ‒ po vypredaní alebo na mieste. Návštevníci bistra Akademia majú počas podujatia pri účte nad 10 eur zvýhodnenú cenu vstupenky za 10 eur. Vstup na koncert je možné dokúpiť počas konzumácie po 19.00 hodine u obsluhy. Rezervácie do Akademie na tento deň vopred nie sú možné. Kapacita Akadémie je 50 hostí.

Londýnska zostava Portico Quartet po prvý raz v Trnave!

Portico Quartet vzdorovito odolávajú žánrovému zaradeniu, a to aj po šiestich štúdiových albumoch: od ich prelomového albumu Knee-Deep in the North Sea z roku 2007, ktorý získal nomináciu na Mercury Music Prize až po nahrávku Terrain z roku 2021, inšpirovanú longformami a minimalizmom.

Ich nový album Monument sa nesie na elektronickej vlne a ukazuje kapelu v ich najpriamejšej podobe s elegantným rytmickým zvukom. Monument je plný dokonalo tvarovaných nápadov, ktoré spájajú ľudský dotyk s elektronickou presnosťou, zobrazuje uznávaných minimalistov v najlepšom svetle.

Inštrumentálna kapela z Londýna je známa tým, že používa moderný perkusívny kovový bubon známy ako hang. Skupinu tvoria Duncan Bellamy (bicie a elektronika), Jack Wyllie (saxofóny a klávesy), Milo Fitzpatrick (elektrika a kontrabas) a Keir Vine (klávesy). Ich názov vznikol celkom náhodou, keď počas jedného z ich prvých vystúpení pršalo, a tak napokon odohrali koncert pod renesačným portikom.

Koncert z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. Mediálni partneri: Trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.