Pivničná prednáška: Antifascist Art

dátum
08. 12. 2022
čas
18:00
Miesto
Kubik
fb event

Zvolávame do pivnice!
na druhý pokus

Okrem angažovaných koncertov v kubíkovskej pivnici začíname aj s debatami a prednáškami. Ako prvý hosť v tejto možno sérií dorazí Pavel Karous s prednáškou Antifascist Art.

Organizačne a atmosférou si to viac predstavuj ako koncert v kubíku než prednášku v škole kde sa ti drieme už počas prezenčky.
Dvere do kubíku budú otvorené už skôr, pripravíme nejaké vegánske snacky, kávu, drinky. Výška vstupného bude ako aj na koncertoch dobrovoľná – do kasičky na vstupe hoď toľko, koľko si môžeš dovoliť. Veď vieš.

Za poslednú dobu sa v našej spoločnosti odohrali desivé veci spojene s fašizmom, taktiež aj v iných krajinách naberá fašizmus na obrátkach. Preto sa pokúsime poukázať na vzťah fašizmu a kultúry, prostredníctvom prednášky Pavla Karousa – Antifascist Art, ktorou nám odpovie na otázku: Či a ako dnes môže výtvarné umenie účinne pomocť v boji proti xenofóbii, rasizmu a nacionalizmu? V prednáške sa poukáže na rôzne umelecké diela, ktoré reflektovali svoj antifašistický postoj voči fašizmu, rasizmu a inému útlaku danej a súčasnej doby.

Domáca úloha:

  • Pavel Karous spolu s Vladimírom Turnerom nedávno dokončili 20 dielny videoseriál na A2larme s názvom Antifascist Art. – odporúčame.
  • Rozhovor s Pavlem o antifašistickom umení TU.