Polaroid Emulsion Manipulation

Typ eventu
workshop
dátum
15. 04. 2023
čas
14:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
fb event
Vstupné
predpredaj: 18 EUR, v deň podujatia: 20 EUR

Pozývame vás na foto workshop, ktorý pre vás pripravila Ema Lančaričová. Venovať sa budeme instantnej fotografii a experimentovaniu s ňou. Výsledkom tak bude niečo medzi fotografiou a ilustráciou. Hranice medzi tým určíte len vy a vaša kreativita.

Fotografovať budeme na fotoaparát Polaroid Land a legendárnu SX-70-ku. Workshop ponúka kreatívne vyžitie pre každého, kto rád fotí i kreslí a nebojí sa fotografiu posúvať za hranice samotného média. Pri zachytávaní zátiší a portrétov si vyskúšame farebné filtre na objektív, makro a fisheye. Súčasťou workshopu je aj krátka prednáška z histórie Polaroidovej fotografie ale aj prezentácia možností využitia instantného materiálu v súčasnosti. Po názornej ukážke techniky bude pre vás pripravený dostatok materiálu a priestoru na vlastné experimentovanie a realizáciu pod odborným dohľadom.

Všetky materiály budú zabezpečené, nie je potrebné si nič nosiť.

Ema Lančaričová
je vizuálna umelkyňa, pracujúca najmä s analógovou a instantnou fotografiou. Vo svojich prácach hľadá esenciu fotografie. Zameriava sa na základné premenné ako čas, svetlo a priestor ale aj ich negácie. Tvorbu stavia na filozofickom kontexte a experimentálnom prístupe. Workshopy sú pre ňu spôsob ako priblížiť niektoré z týchto prístupov medzi ľudí – či už historické fotografické techniky alebo nové spôsoby práce s instantnou fotografiou. V teoretických prácach skúma zmeny fotografického média v súčasnosti. Momentálne študuje v doktorandskom stupni na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Viac informácií – www.emalancaricova.com.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.
Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.