Raster: Sorela v kapitalizme

Typ eventu
Prednáška
dátum
19. 10. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
Vstupné: — 2 EUR

Pod hlavičkou RASTER uvádzame prednášky venované vizuálnemu umeniu. Ich lektorom je výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš, ktorý si pravidelne pozýva hostí a spolu diskutujú o zámeroch, efektoch či podobách výtvarného umenia.

Pozvanie do Rastra tentoraz prijal výtvarník MARCEL MALIŠ.

Marcel Mališ priblíži v prednáške motivácie a kontexty svoje maliarskej tvorby. Na pozadí svojho portfólia prerozpráva vývoj vlastného umeleckého programu od študentských čias až po súčasnosť. Prezentáciu ukončí rozborom posledného monumentálneho diela s názvom Vďakyzdanie, ktoré bolo vytvorené na prelome rokov 2020/21 v spolupráci so Slovenskou národnou galériou.

MARCEL MALIŠ
je slovenský vizuálny umelec. Na Vysokej škole výtvarných umení vyštudoval maľbu v Ateliéri +-21.storočia prof. Daniela Fischera, kde pokračoval aj v doktorandskom štúdiu. Je viacnásobným finalistom ceny Maľba roka nadácie VÚB a laureátom ceny Essl Art Award CEE za rok 2013. Pracoval ako produkčný pre Slovenskú národnú galériu, neskôr Kunsthalle Bratislava. Momentálne pôsobí ako pedagóg na Trnavskej univerzite v Trnave.