Raster špeciál: TYPOLAB — Neexistuje nevydarený experiment

Typ eventu
prednáška
dátum
14. 06. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
2 EUR

Pod hlavičkou RASTER pravidelne uvádzame prednášky venované vizuálnemu umeniu. Tento raz sme si pripravili tri špeciálne vydania, ktoré budú venované typografii.

Druhú prednášku prednesie Pavol Bálik.

Prednáška je súčasťou podujatia Trnavské dni dizajnu.
14. – 18. jún 2022, celý program nájdete tu.

typolab

  • je zameraný na experimentálny publikačný dizajn, pokročilú typografiu, dizajn písma a tvorbu nových koncepčných postupov pri organizácii a formovaní informácie v súčasnom sociálnom a kultúrnom kontexte.
  • počas práce v ateliéri vznikajú neraz projekty, ktoré formálne aj koncepčne prekračujú hranice vizuálnej komunikácie, narúšajú zabehané stereotypy, čím pripravujú pôdu pre vznik novej vizuality. Pri procesoch, ktoré pri týchto experimentoch prebiehajú, sú neraz katalyzátorom osobnosti študentov a autentický obsah, ktorý do ateliéru prinášajú.
  • od založenia Typolabu vzniklo nielen množstvo originálnych, ale aj úplne bizarných projektov, o ktoré by bola škoda sa nepodeliť.

doc. Mgr. art. Pavol Bálik ArtD. (*1977)
je knižný dizajnér a vedúci ateliéru Typolab na Katedre vizuálnej komunikácie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Je autorom a spoluautorom odborných publikácií z oblasti typografie a tvorby písma. Je zakladateľom slovenského typografického portálu typografia.xyz ako aj akademického vydavateľstva nakladateľstvo.xyz a mnohoročným členom redakčnej rady odborného časopisu o dizajne Designum. Je držiteľom mnohých ocenení za knižný dizajn. Žije, učí a tvorí v Bratislave.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.