Raster špeciál: TYPOLAB — Tvorba písma na VŠVU

Typ eventu
prednáška
dátum
11. 10. 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
2 EUR

Po letnej pauze opäť prinášame pravidelné prednášky o vizuálnom umení pod názvom Raster. Zo série typografických prednášok o TYPOLABE nás čaká posledný Raster špeciál s grafickým a písmových dizajnérom Michalom Tornyaiom.

Michal bude nadväzovať na predošlé prednášky grafickej dizajnérky Ľubici Segečovej a knižného dizajnéra a vedúceho ateliéru Typolab Pavla Bálika.

Michal sa venuje najmä vyučovaniu tvorby písma, typografie a publikačného dizajnu. Profesionálne sa venuje grafickému dizajnu od roku 2004, najprv v reklamnej agentúre, potom spoluzaložil grafické štúdio KAT, založil risografické štúdio Risomat a aktuálne sa už piaty rok venuje projektom občianskeho združenia Čierne diery, ktorého je členom a hlavným dizajnérom.

TYPOLAB

  • ateliér zameraný na publikačný dizajn, typografiu, dizajn písma a tvorbu nových koncepčných postupov pri organizácii a formovaní informácie v súčasnom sociálnom a kultúrnom kontexte
  • zameraný na osobnostný rozvoj, autonómny a zvedavý prístup k dizajnu pri riešení komplexnejších projektov (návrh písmovej rodiny, experimentálna typografia, atď.), kde je študent motivovaný riešiť otázky súvisiace s analyzovaným obsahom a je aktívne povzbudzovaný vytvoriť si k nemu svoj vlastný postoj

Michal Tornyai (1980)
absolvent Katedry vizuálnej komunikácie VŠVU, kde od roku 2009 pedagogicky pôsobí v ateliéroch Typo a Typolab.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.