Rozmanitý svet: Za oknom

Typ eventu
online workshop
dátum
20. 02. 2022
čas
14:00
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
3 EUR

Čo sa skrýva za oknami detí po celom svete? To sa pokúsime odhaliť na workshope s ilustrátorkou Hedkou Gutierrez.

Svet je rozmanité miesto, plné iných a pre deti nových kultúr. Kniha Diverse World, ktorú Hedka ilustrovala, otvára témy ako rozličné náboženstvo, jedlo, odev či vzhľad.

Na prvom workshope z dvoch sa zameriame na jednoduché základné geometrické tvary. Poskladáme si vlastný výhľad z okna. Nie však len tak hocijaký. Precestujeme celý svet a pokúsime sa premyslieť, aký výhľad by mohlo mať dievčatko v Afrike alebo chlapec bývajúci na Antarktíde.

Našou snahou bude podnietiť deti uvažovať o rôznorodosti sveta a o tak jednoduchej veci ako je výhľad z okna.
Deti na workshop môžete prihlasovať na workshop(zavináč)malyberlin.sk
Kapacita je ombmedzená na 10 detí od veku 5 rokov.
Deti budú potrebovať pomôcky ako nožnice, tyčinkové lepidlo (nie tekuté) a farebné papiere.

Lektor – ilustrátorka Hedviga M. Gutierrez

Je ilustrátorkou, ktorá nedávno absolvovala Ateliér ilustrácie a grafiky na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Hedviga M. Gutierrez sa venuje predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých. Ilustráciu stavia na digitálnom médiu, avšak inšpiráciu čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Orientuje sa aj na produktovú a reklamnú ilustráciu.
Hedviga získala za svoje knižné ilustrácie aj niekoľko ocenení napríklad aj v súťaži o najkrajšiu knihu Slovenska Baba Jaga za rok 2018 alebo cenu za najkrajšiu detskú knihu Plecháč Bob. Jej ilustrácie zdobia aj titulky Denníka N a spolupracuje tiež s vydavateľstvami Slovart, Albatros a časopismi Bublina a Slniečko. Viac o nej sa doviete tu.

Workshop je na motívy knihy Diverse World od vydavateľstva Albatros media- B4U publishing, text: Lenka Chytilová

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.