Rytieri spravodlivosti

Typ eventu
Filmové premietanie
dátum
08. 09. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
Vstupné

Sarkazmus, irónia, tony čiernočierneho humoru a vynikajúci Mads Mikkelsen v hlavnej úlohe. Rytieri spravodlivosti, jeden z najlepších filmov minulého roka, prichádza po dlhom čakaní aj do Malého Berlína!

Dánsky kúsok ulahodí všetkým fanúšikom dobrého filmu, milovníkom severskej kinematografie.

Rytieri spravodlivosti
Anders Thomas Jensen / Dánsko / 2020 / 116 min / Komedie / Drama / Thriller / ČSFD 84%

Vojak Markus (Mads Mikkelsen) mal v pláne pobudnúť na svojej misii dlhšie. Po nehode vlaku, pri ktorej zomrela jeho manželka, sa však vracia domov, aby vybavil pohreb a našiel si cestu k dcére (Andrea Heick Gadeberg). Ona by bola rada, keby sa jej otec konečne porozprával s odborníkom, on by bol radšej, keby dcéra znovu začala športovať a nemyslela na psychologickú pomoc. V jednu noc však na dvere ich domu zaklope dvojica geekov (Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann), ktorá sa pokúsi Markusa presvedčiť o tom, že nehoda vlaku nebola len dielom náhody. S verziou o atentáte vyhľadajú ďalšieho kamaráta, Emmenthalera (Nicolas Bro), ktorý im pomôže s nájdením teroristu zodpovedného za útok vo vlaku.

Nesúrodé kvarteto totálne rozdielnych ľudí (fyzicky aj psychologicky) sa vydáva na cestu boja za spravodlivosť, ktorá azda ani nemôže dopadnúť dobre.

https://www.youtube.com/watch?v=eL7w9YHPy6E&ab_channel=Totalfilm.cz