Scandi: Letné svetlo a potom príde noc

Typ eventu
kino
dátum
16. 02. 2023
čas
18:00

Hlboké a hravé majstrovské dielo, ktoré skúma sny a túžby obyčajných ľudí vo vidieckom meste a otvára otázky o živote, smrti a láske.

Letné svetlo a potom príde noc

Elfar Adalsteins / Island / 2022 / 111 min. / ČT

Islandský oceňovaný režisér Elfar Adalsteins natočil drámu o riedko osídlenej dedine na Islande, kde všetci jej obyvatelia žijú ďaleko od seba. Práve geografické rozpoloženie je ideálne pre tento druh svojrázneho, milosrdného a súborného filmu o tom, akí odlišní, a predsa podobní, sme my ľudia. Príbeh o vzťahoch, strastiach a radostiach poprepletaných v príbehoch vidiečanov.
Podľa rovnomennej knihy slávneho islandského autora Jóna Kalmana Stefánssona. „Narodil som sa a vyrastal som v malej rybárskej dedine na východnom pobreží Islandu, takže som mal pocit, že túto jedinečnú galériu postáv osobne poznám. Úžasný príbehový svet práve ožil v mojej mysli a vedel som, že sa musím pokúsiť získať práva na román, tak majstrovsky napísaný Jónom Kalmanom,“ povedal o knihe režisér filmu.

Prehliadku Scandi 2023 v Malom Berlíne podporilo Mesto Trnava a mediálni partneri: CinemaView.sk, trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavské rádio, Trnavsko.