Stručná história hudobných žánrov – SK HIP-HOP /w. Dj Spinhandz

Typ eventu
prednáška
dátum
11. 04. 2023
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
Vstupné
3 EUR

Príď na pokračovanie prednášky a diskusie o najpopulárnejších hudobných žánroch súčasnosti. Minule sme sa bavili o tom, ako sa hip-hop rozvíjal vo svete a tentoraz si povieme viac o slovenskej scéne.

Prednáškou vás prevedie lokálny DJ a hudobno-technologický entuziasta Viktor Drábek a. k. a. VKTRD. Pustí ikonické skladby, klipy a ukáže fotografie a knihy k téme.

Na začiatky hip-hopu u nás si zaspomína DJ SPINHANDZ, ktorý to celé na vlastnej koži zažil. Porozpráva nám o tanci, grafitoch a DJ-ských súťažiach. Povie aj o koncertoch a svojich skúsenostiach s veľkým davom v slovenských kluboch a festivaloch. Spino je dvorný DJ rapera Strapa, skúsený turntablista, zberateľ platní a v neposlednom rade vo svojom žánri aj edukátor a entuziasta, ktorý sa snaží svojím podielom prispieť k hip-hopovej komunite na Slovensku.

VIKTOR DRÁBEK a.k.a. VKTRD
DJ, producent a promotér z Trnavy, ktorý pravidelne prispieva do lokálnej kultúry práve skrz „klubové“ eventy. Hudobnej produkcii sa venuje už pätnásť rokov. Hráva prevažne z vinylu a preferuje používanie analógových mašín. Profesne sa venuje vyučovaniu DJingu v hudobnej škole, video produkcii, sound designu a v osobnom živote je to veľký nadšenec rôznych hudobných médií a technologických vychytávok.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.