TDD 2021: Ako nám Nový európsky Bauhaus pomôže zmeniť život?

Typ eventu
Beseda
dátum
16. 06. 2021
Miesto
Online
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
Zdarma

Pod hlavičkou podujatia Trnavské dni dizajnu 2021 vás pozývame na online besedu s Máriou Beňačkovou Riškovou o ambicióznom projekte Nového európskeho Bauhausu.

Iniciatívu spustila predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyen. Ide o iniciatívu, ktorá má priniesť inovatívne, participatívne, dlhodobo udržateľné a dizajnovo premyslené riešenia. Viac sa dozviete v online diskusii, ktorej hosťkou bude Mária Beňačková Rišková, ambasádorka iniciatívy na Slovensku, ktorá je zároveň členkou okrúhleho stola predsedníčky Európskej komisie pre Nový európsky Bauhaus.

Celý program Trnavských dní dizajnu 2021 nájdete TU.

Mária Beňačková Rišková
Nezávislá kurátorka a odborníčka na dizajn a multimédiá, bývalá riaditeľka Slovenského centra dizajnu. Aktuálne sa plne sústreďuje práve na projekt Nového európskeho Bauhausu. Jej začiatky sú späté s Trnavou, na tunajšej Trnavskej univerzite absolvovala štúdium dejín umenia a kultúry. Pôsobila v galérii a klube Buryzone, koordinovala festival Multiplace a stála pri zrode Slovenského múzea dizajnu, ktoré do konca roku 2015 viedla. Následne až do konca roka 2020 pôsobila ako riaditeľka Slovenského centra dizajnu, v rámci čoho riadila aj medzinárodný projekt Design & Innovation, počas ktorého pripravila výstavu Human by Design v rakúskom Múzeu úžitkového umenia MAK. Vyučovala nové médiá na VŠVU a dejiny multimediálneho umenia v Brne.

Podujatie Trnavské dni dizajnu organizujú Zdravé mesto Trnava, Publikum.sk a kultúrne centrum Malý Berlín.