Tik Tu

Typ eventu
koncert
dátum
18. 03. 2023
čas
20:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
fb event
Vstupné
zdarma

Počas Ukrainian month in Europe privítame ukrajinskú kapelu Tik Tu.

Vzhľadom na to, že ukrajinské úrady neumožňili hudobníkom z kapely Tik Tu vycestovať, koncert sa bude konať v upravenej forme – hudobníčka a speváčka Natália vystúpi sólo s violou, flautom a klávesami.Vzhľadom na to, že kapela nepríde v kompletnej zostave, rozhodli sme sa zrušiť vstupné. Suma za už zakúpené vstupenky v predpredaji vám bude vrátená. Veľmi nás táto situácia mrzí, no budeme radi, ak sa rozhodnete ukrajinskú hudbu stále podporiť tak, že si ju prídete na koncert užiť.

Skupina vznikla v 2014 a spája elektroniku so živým zvukom, pričom vo svojich vystúpeniach používajú samplery, flautu, husle, bicie a basu. Dopĺňa to jemný hlas Natalie, ktorá spieva v ukrajinčine, angličtine a litovčine. Žánrovo sa pohybujú medzi folkom, psychedelickým popom, trip-hopom a ich texty nadchýnajú svojou poetickou citlivosťou.

 

Svoj prvý album Shuma vydali v roku 2016 a hneď výstrelil. Bol považovaný za jeden z najlepšich albumov na Ukrajine. Skladbu All My Gods v roku 2015 označil hudobný online magazín Stereo Embers za jednu z najlepších v amerických rebríčkoch.

V roku 2022 členovia kapely založili združenie Musicians Defend Ukraine fond, ktorý pomáha hudobníkom na ukrajinskom fronte.

Ukrainian Month in Europe sa koná v rámci projektu Re-Source! Ukraine, ktorý financuje Švédsky inštitút. V rámci Ukrajinského mesiaca od 24. februára do 24. marca zapojené európske kultúrne organizácie pripravujú program, ktorý reflektuje spoločenské a kultúrne zmeny, ktoré priniesla ruská invázia na Ukrajinu.