Trnavské dni dizajnu 2021

Typ eventu
Diskusia, Beseda, Trh, Workshop
dátum
16. 06. 2021
Miesto
Online
Organizátor
Zdravé mesto Trnava, Publikum.sk a kultúrne centrum Malý Berlín.

Po tretíkrát sa na Nádvorí konajú Trnavské dni dizajnu!

Príďte si užiť príjemný sobotný deň pod platanmi, vytvoriť si jedinečné doplnky na workshopoch, vypočuť si zaujímavé diskusie a podporiť ekologický a slovenský dizajn.

Program
V prípade nepriaznivého počasia sa sobotný program presúva do vnútorných priestorov kultúrneho centra Malý Berlín.

16. 6. – STREDA 19:00
Online beseda – zdarma
Ako nám Nový európsky Bauhaus pomôže zmeniť život?
Nový európsky Bauhaus spustila predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyen. Viac o tejto iniciatíve porozpráva Mária Beňačková Rišková, členka okrúhleho stola predsedníčky Európskej komisie pre Nový európsky Bauhaus a ambasádorka iniciatívy na Slovensku.

17. 6. – ŠTVRTOK 19:00
Diskusia, Malý Berlín – zdarma
Dizajn made in Trnava
Nielen v hlavnom meste nájdete vynikajúce kreatívne štúdiá, v ktorých vzniká kvalitný grafický či produktový dizajn. O tom ako sa rozvíja kreatívny priemysel v našom meste, porozprávajú Juraj Demovič z Pergamenu, Ján Baláž z Cube to Cube a Jana Kadlíčková z Provocation Bureau.

18. 6. – PIATOK 19:00
Malý Berlín – 3 €
PechaKucha Night Trnava vol. 33
20 obrázkov a na každý len 20 sekúd. Stručne a pútavo o tvorbe mladých i overených autorov z prostredia vizuálnych umení a dizajnu v priestoroch Malého Berlína.

19. 6. – SOBOTA 10:00 – 18:00
Nádvorie – zdarma
Malý dizajnový trh

10.30 – Nádvorie – 6 €
Ako vzniká modrotlač? #1
Workshop pre deti od 7 rokov a dospelých. Zažite proces výroby modrotlače s Petrom Trnkom – od krátkeho vstupu do histórie, cez potláčanie formami až po farbenie v indigu.

11.30 – Nádvorie – 3 €
Nauč sa do lina ryť
Workshop pre deti od 12 rokov a dospelých. Vytvorte si originálnu linorytovú tlač bez použitia tlačiarenskeho lisu. Technikou vás prevedie ilustrátorka a grafička Hedviga Gutierrez. Všetky pomôcky sú súčasťou workshopu.

14.00 – Nádvorie – 5 €
Vytvor si svojho 2D Kompanka
Workshop pre deti od 10 rokov a dospelých
. Dotknite sa tvorby slovenského maliara a sochára – Vladimíra Kompánka. Zažite dotyk s maliarskym ale aj sochárskym umením v jednom. Všetky pomôcky sú súčasťou workshopu.

14.30 – Nádvorie – 6 €
Ako vzniká modrotlač? #2

14.30 – Nádvorie – zdarma
30 rokov Slovenského centra dizajnu
Slovenské centrum dizajnu oslavuje 30 rokov od svojho založenia. O tom čo je jeho úlohou, s akými problémami zápasí a aké má ambície do budúcna porozpráva súčasný riaditeľ Maroš Schmidt.

16.00 – Nádvorie – zdarma
Try it! Workshop šitia nákupných vrecúšok
Workshop pre dospelých (teoretická časť prebehne v angličtine)
Ušite si nákupné vrecúška na zeleninu a ovocie, ručne alebo s využitím šijacieho stroja a dozveďte sa viac o projekte Knižnice vecí. Čakať vás budú predpripravené balíčky, avšak, môžete si priniesť aj vlastné látky.

16.00 – Nádvorie – zdarma
Slovenský folklór v súčasnom dizajne – diskusia
Folklór je neodmysliteľnú súčasťou našej kultúrnej tradície. O tom čo vedie mladých dizajnérov k tomu, aby pracovali s tradičnými symbolmi porozpráva Miška Bednárová zo značky PUOJD, návrhárka šperkov Petra Tóth a dizajnér Tomáš Kompaník zo značky AHA.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.