Trnavské dni dizajnu 2022

Typ eventu
beseda, trh, tvorivá dielňa, workshop
dátum
14. júna 2022 — 18. júna 2022
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín, Nádvorie
Organizátor
Malý Berlín

PROGRAM

14. júna – 19.00 h – Malý Berlín
Raster špeciál: TYPOLAB — Neexistuje nevydarený experiment
prednáška Pavla Bálika o typografii

16. júna – 19.00 h – Malý Berlín
Ako na nás vplýva interiér? ‒ prednáška Veronika Kotradyovej
prednáška o interiérovom dizajne

17. júna – 19.00 h – Malý Berlín
PechaKucha Night Trnava vol. 37 | TDD EDITION
dizajnové vydanie

18. júna – 10.00 h ~ 18.00 h – Nádvorie
Dizajnový trh a workshopy, besedy, divadlo

DIVADLO

 • 10.00 h ‒ SpozaVoza: Medová rozprávka
  Bábkové predstavenie pre deti od 3 rokov. Hlavným hrdinom príbehu je ježko Jožko, ktorý žije sám v pustom lese, nemá kamarátov. Jedného dňa sa vyberie do sveta. Cestu mu však skríži záhadný roj včiel. Ježko sa s nimi skamaráti a dozvie sa o nich veľa zaujímavostí.
  Predstavenie vzniklo v spolupráci s Elektrárňou Piešťany a je vytvorené na motívy knihy Simony Čechovej: Včelár Jožko

WORKSHOPY

 • 14.00 h ‒ Hodiny ako vyšité

  kapacita: 10 ľudí
  vstupné: 5 €
  vstupenky: malyberlin.maxiticket.sk/hodiny-ako-vysite-2022-trnava

 • 16.00 h ‒ Vytvor si vlastnú hraciu kartu
  Zdravé mesto Trnava v týchto dňoch predstavuje svoju kartovú hru pre deti, ktorá motivuje k ekologickým aktivitám. Pre TDD sme pripravili dielňu s ilustrátorom Filipom Horníkom, autorom ilustrácií, ktoré nájdete aj na kartách. Spolu s deťmi si bude vytvárať špeciálne karty s ekologickou témou. Deti si môžu vyrobiť kartu na separovanie odpadu, použitie alternatívnej energie či na zakladanie kompostoviska. Nakreslia si a zhotovia ikonu, ktorú im Filip pomôže pretaviť do parádnej kartičky, ktorú si potom môžu pridať do kartového balíčka od Zdravého mesta Trnava.
  kapacita: 15 detí
  vstupné: zdarma
  registrácia: workshop(zavináč)malyberlin.sk

BESEDY

 • 15.00 h ‒ Zdravší život vďaka kartovej hre
  Zdravé mesto Trnava pripravilo kartovú hru pre deti. Pozostáva z 32 kariet a každá nesie konkrétnu výzvu (challenge), ktorú dieťa má samostatne či za pomoci rodičov alebo staršieho súrodenca naplniť. Text výzvy je podčiarkujú pútavé, zábavné a originálne kresby ilustrátora Filipa Horníka. Hra sa dá hrať opakovane, každý mesiac. Pri výzvach sa budú učiť šetriť životné prostredie, triediť odpad, recyklovať, upcyklovať, starať sa o seba i druhých po fyzickej i psychickej stránke. Kartová hra je určená pre deti vo veku od 5 do 10 rokov. O tom, ako hra vznikala, prídu porozprávať Petra Vráblová a Anna Tamajková zo Zdravého mesta a ilustrátor Filip Horník.
 • 16.30 h ‒ Prečo sa výrobky neopravujú?
  Kedysi sa výrobky a spotrebiče bežne opravovali, dnes je jednoduchšie kúpiť si celkom novú vec. To však nie je šetrné ani k našej peňaženke a už vôbec nie k prírode, ktorej zdroje sa takto vyčerpávajú. Na besedu sme pozvali Danielu Laluhovú, ktorá vedie iniciatívu Repairably. Tá sa snaží presadzovať opraviteľnosť výrobkov na spotrebiteľskom trhu, demokratizovať vzťah medzi výrobcom a zákazníkom a to sprístupňovaním návodov na opravovanie priamo pre zákazníkov. Príďte zistiť, kde vlastne viazne opraviteľnosťou vecí do domácnosti, kde sú skryté kamene úrazu a prečo napríklad ani predĺžená záruka nemusí viesť k šetreniu zdrojov. Čo robiť, ak chceme naozaj šetriť prírodu a nájsť výrobky, na ktoré sa môžete spoľahnúť?

Trnavské dni dizajnu hľadajú predajcov kvalitného dizajnu!

Tvoríte parádne dizajnové produkty? Hľadáme šikovných slovenských dizajnérov a ekologicky zodpovedné výrobky pre malý kurátorovaný trh. Trh sa bude konať od 10.00 – 18.00 h, cena za stánok je 60 €. Výzva pre predajcov je otvorená do 31. mája. Prihlasovanie predajcov TU.

Trnavské dni dizajnu sa konajú po štvrtýkrát. Gro programu a dizajnový trh sa budú konať v sobotu 18. júna na oceňovanom trnavskom Nádvorí. Cieľom TDD je podporovať kvalitný slovenský dizajn a pritom rozvíjať zodpovedné nákupné správanie, preto hľadáme výrobky s trvácnym dizajnom a také, ktoré vznikajú a sú predávané ohľaduplne k našej prírode.

Podujatie organizujú Zdravé mesto Trnava, Publikum.sk a kultúrne centrum Malý Berlín.