Trnavský Jazzyk 2022: Adam Ben Ezra

Typ eventu
koncert
dátum
13. 07. 2022
čas
20:00
Miesto
Nádvorie
Vstupné
Vstupné voľné pre všetky koncerty

Mesto Trnava v spolupráci s Nádvorím pripravilo v poradí už 19. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk. Tento festival má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku.

Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz. Žánrová rozmanitosť Jazzyku prináša do mesta nevšednú hudobnú energiu.

Adam Ben Ezra

Uznávaný multiinštrumentalista, ktorý vdýchol kontrabasu nový život. Jeho hudobné videá majú milióny pozretí a Adam je v internetovom prostredí veľmi známy. Popularita muzikanta však nezostáva iba na webe. Vystupoval v mnohých mestách Európy i USA, zaujímali sa o neho médiá ako BBC, CBS News či Time Magazine. Adam začal hrať na husle v piatich rokoch a na gitaru v deviatich. Odvtedy pridal klavír, klarinet, flautu a najmä kontrabas. Do svojej jedinečnej hudby komponuje prvky jazzu, funku, latino muziky a stredomoria.

Lineup:
20:00 h Adam Ben Ezra
21.15 h DJ Sosidz

Festival organizuje Mesto Trnava s finančnou podporou Nádvoria – priestor súčasnej kultúry a Trnavského samosprávneho kraja. Cieľom je teda spoločným úsilím priniesť návštevníkom atraktívny program. Festival je tiež vďaka tejto podpore zdarma. Veríme, že Trnava je a naďalej bude mestom, ktoré pôjde Slovensku príkladom v prístupe ku kultúre a v spájaní síl.

Celý program nájdete na www.trnavskyjazzyk.sk.