Trnavský Jazzyk 2022: S. P. Bartus & Brasil Jazz Unit + Ghostly Silent

Typ eventu
koncert
dátum
12. 07. 2022
čas
20:00
Miesto
Nádvorie
Vstupné
Vstupné voľné pre všetky koncerty

Mesto Trnava v spolupráci s Nádvorím pripravilo v poradí už 19. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk. Tento festival má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku.

Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz. Žánrová rozmanitosť Jazzyku prináša do mesta nevšednú hudobnú energiu.

S. P. Bartus & Brasil Jazz Unit

Zoskupenie ponúka fúziu jazzovej hudby a tanečných brazílskych rytmov. Tie zaznejú v podaní špičkového slovenského hráča na basu Štefana Pištu Bartuša a brazílskych hudobníkov z Brazil Jazz Unit. Ich hudba je plná energie, dynamiky a temperamentu.

Ghostly Silent

Začalo sa to ako bočný projekt gitaristu Martina Molnára, ktorého zaujímala elektronická hudba. Experimentoval a vytvoril zopár takýchto skladieb. Po veľmi pozitívnom ohlase na jeho tvorbu sa rozhodol predstúpiť pred ľudí so svojou tvorbou, mohli ste jeho vystúpenia zaregistrovať ako koncept „live DJ set“. Ľudia sa tentoraz môžu tešiť na DJ-ské mixovanie hudby a jedno prekvapenie, ktoré okorení jeho happy vibez set.

Lineup:
20.00 h S. P. Bartus & Brasil Jazz Unit
21.15 h Ghostly Silent

Festival organizuje Mesto Trnava s finančnou podporou Nádvoria – priestor súčasnej kultúry a Trnavského samosprávneho kraja. Cieľom je teda spoločným úsilím priniesť návštevníkom atraktívny program. Festival je tiež vďaka tejto podpore zdarma. Veríme, že Trnava je a naďalej bude mestom, ktoré pôjde Slovensku príkladom v prístupe ku kultúre a v spájaní síl.

Celý program nájdete na www.trnavskyjazzyk.sk.