Trnavský Jazzyk 2022: Vlčie Maky

Typ eventu
koncert
dátum
11. 07. 2022
čas
20:00
Miesto
Nádvorie
Vstupné
Vstupné voľné pre všetky koncerty

Mesto Trnava v spolupráci s Nádvorím pripravilo v poradí už 19. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk. Tento festival má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku.

Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz. Žánrová rozmanitosť Jazzyku prináša do mesta nevšednú hudobnú energiu.

Vlčie Maky

Hudobná skupina Vlčie maky prezentuje tradičný folklór v jedinečných jazzových úpravách. Zoskupenie vzniklo v roku 2019, kedy vyšiel ich debutový album Podpoľanie. O dva roky neskôr vydali ďalší s názvom Horehronie. Vlčie maky spájajú kvalitných hudobníkov jazzovej scény – Janu Kozákovú z kapely Mukatado, klaviristu a aranžéra Klaudia Kováča so skúsenosťami z big bandu Gustava Broma, Petra Solárika, ktorý hrá na bicích, a kontrabasistu Róberta Ragana, ktorý je zároveň umeleckým riaditeľom hudobného festivalu Percussion summit.

DJ Spinhandz

Lukáš Haas aka DJ Spinhandz je už niekoľko rokov dvorným djom rappera Strapa. Tento dj sa venuje hraniu na platniach už takmer cez 18 rokov a právom patrí medzi top slovenských turntablistov. Trnavčan DJ Spinhandz alebo jednoducho “Spino” je jedným z tých, ktorí v Trnave spolutvorili scénu a legendárne akcie Burner v Káčku (ARTKLUB).

Lineup:
20.00 h Vlcie Maky
21.15 h DJ Spinhandz

Festival organizuje Mesto Trnava s finančnou podporou Nádvoria – priestor súčasnej kultúry a Trnavského samosprávneho kraja. Cieľom je teda spoločným úsilím priniesť návštevníkom atraktívny program. Festival je tiež vďaka tejto podpore zdarma. Veríme, že Trnava je a naďalej bude mestom, ktoré pôjde Slovensku príkladom v prístupe ku kultúre a v spájaní síl.

Celý program nájdete na www.trnavskyjazzyk.sk.